Express-Miejski.pl

Bardzianin wicemistrzem Polski w biegu po schodach - Sky Tower Run 2022

Robert Sadzik wicemistrzem Polski w biegu po schodach - Sky Tower Run 2022 fot.: mp

Robert Sadzik z Barda zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu po schodach Sky Tower Run 2022. 35-latek wbiegł na szczyt wieżowca w niespełna sześć minut. 

Na starcie sobotnich zawodów stanęło 650 biegaczy. Sadzik reprezentujący barwy Neoprofil Run, który od kilku miesięcy posiada licencję biegacza zawodowego, startował w gronie kilkudziesięciu zawodników tzw. elity, którzy na starcie pojawili się o godz. 16. Wcześniej przez kilka godzin na szczyt wbiegali amatorzy, choć niektórzy z nich osiągnęli czasy pozwalające im zająć miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji mistrzostw kraju.

Sadzik na szczycie zameldował się w czasie 5 minut i 50 sekund. Do zwycięzcy Pawła Ruszały stracił piętnaście sekund. Trzecią zawodniczką w klasyfikacji OPEN okazała się być kobieta. To Anna Ficner, aktualna mistrzyni Europy, która na szczycie zameldowała się z czasem 6 minut i 4 sekund. W nagrodę bardzianin otrzymał nagrodę finansową w wysokości 600,00 zł, voucher do jednego ze sklepów sportowych, a także puchary za wicemistrzostwo kraju i drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej (M30).

Co ciekawe, Sadzik mimo wicemistrzostwa kraju, nie zdołał pobić rekordu życiowego sprzed czterech lat. Wtedy osiągnął wynik 5 min i 38 sek. Rok później 49. pięter wieżowca pokonał w czasie 5 min i 40 sek. W minioną sobotę pobiegł nieco wolniej, ale pozwoliło mu to zająć drugie miejsce. Zwycięzca Paweł Ruszała także we wcześniejszych latach na szczycie wieżowca meldował się szybciej. Chociażby w 2019 roku osiągnął czas 5 min 27 sek, co dało mu tytuł wicemistrza.

- Kilka tygodni przed startem doznałem kontuzji, która zakłóciła mi przygotowania do startu. Dyskomfort ciągle czuję, jednak na szczęście nie był on tak duży, by uniemożliwił mi udział w mistrzostwach kraju. Nie ukrywam, że był to dla mnie jeden z najważniejszych startów w tym roku i choć rekordu życiowego pobić się nie udało, to uzyskany wynik jest satysfakcjonujący - mówi Sadzik, dla którego priorytetem na najbliższe tygodnie jest całkowite wyleczenie kontuzji. - Nie mam sprecyzowanych planów na końcówkę roku. Na razie regeneracja i powrót do 100 proc. sprawności, a później zastanowię się nad następnymi startami - dodaje.

Warto podkreślić, że na starcie zawodów stanęło jeszcze kilku reprezentantów powiatu ząbkowickiego. Na 15. miejscu w klasyfikacji OPEN z czasem 6 min 49 sek. uplasował się Maciej Błauciak z Tarnowa (gm. Ząbkowice Śląskie). Na starcie stanęli też dwaj strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Oni jednak rywalizowali w kategorii strażaków, biegnąc na szczyt Sky Towera w specjalnym ubraniu, hełmie, rękawicach, mając na nogach ciężkie strażackie buty oraz korzystając jednocześnie z powietrza znajdującego się w aparacie, który dźwigali na plecach. W klasyfikacji Mistrzostw Polski w kategorii strażaków w mundurze bojowym, w którym łącznie wystartowało 86 strażaków zarówno kobiet jak i mężczyzn mł. kpt. Mateusz Jakowski zajął 3 miejsce pokonując 49 pięter w 9 min 44 sek., natomiast st. str. Kacper Piecyk zajął 50 pozycję pokonując 49 pięter w czasie 15 min i 23 sek.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA