Siódmy turniej streetballa w Ziębicach

Siódmy turniej streetballa w Ziębicach fot.: GCEiS w Ziębicach

6 sierpnia odbył się turniej Streetballa zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach we współpracy z Ziębicko-Ząbkowickim Klubem Koszykówki „Orzeł”.

Ze względu na niesprzyjającą aurę pogodową zawody zostały przeprowadzone na sali GCEiS, a nie jak pierwotnie planowano na boisku „Orlik”.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn z 3 województw: dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego.

Zawody rozegrane zostały w dwóch etapach. W pierwszej części rozgrywek drużyny podzielone zostały na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja odbywała się równolegle na dwóch boiskach, a mecze trwały 10 min lub do momentu zdobycia przez jeden z zespołów 21 punktów. Turniej oficjalnie rozpoczął Dyrektor GCEiS w Ziębicach Pan Andrzej Regner.

4 Pancernych bez psa – 0 zwycięstw

W drugim etapie rozgrywek (fazie pucharowej) stworzono pary adekwatne do miejsc zajętych w grupie. (grano na krzyż 1-4, 2-3 ).

4. Naczepy

W przerwie turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 pkt o Puchar Dyrektora GCEiS w Ziębicach. W konkursie zwyciężył Łukasz Woźniakiewicz reprezentujący drużynę Turyści.

Sędziami turnieju byli: Marek Matkowski i Grzegorz Pierzak.

Spikerką zajął się Tymoteusz Krzyżaniak. Od strony organizacyjnej nad przeprowadzeniem zawodów czuwali pracownicy GCEiS - Przemysław Palmowski i Krzysztof Grudzień.

Nagrody dla zwycięzców (puchary, medale i dyplomy) wręczył burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz wraz z Jackiem Siołkiem - reprezentującym KS Orzeł Ziębice.