Express-Miejski.pl

Pole golfowe przy Hotelu Bardo oficjalnie otwarte [foto]

Pole golfowe przy Hotelu Bardo oficjalnie otwarte fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na terenie Hotelu Bardo otwarto osiemnastodołkowe mini pole golfowe. To nowa atrakcja dla osób w różnym wieku - zarówno dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i seniorów.

Uroczyste otwarcie miało miejsce 8 sierpnia. - Spotkaliśmy się, żeby otworzyć efekt naszej dwumiesięcznej pracy. Są z nami osoby, które uczestniczyły w procesie realizacji tej inwestycji. Chciałbym podziękować przedstawicielkom Lokalnej Grupy Działania Qwsi, przedstawicielom gminy, wykonawcom oraz pracownikom hotelu zaangażowanym w budowę pola golfowego - mówił Marcin Skoczeń, właściciel Hotelu Bardo, witając jednocześnie wszystkich przybyłych. Wśród zaproszonych gości był m.in. Krzysztof Żegański - burmistrz Barda, mieszkańcy miasta oraz goście hotelowi.

- Chciałbym pogratulować właścicielom kolejnego zrealizowanego pomysłu, który jest uzupełnieniem wszelkich aktywnych atrakcji w gminie Bardo. Współpraca samorządu z prywatnym sektorem daje widoczne efekty. Wspomnę tylko, że już niebawem na terenie Bardzkiego Centrum Turystyki Aktywnej rozpocznie się budowa domków letniskowych, a także realizacja przez właściciela hotelu kolejnych etapów projektu realizowanego przy dofinansowaniu ze środków LGD wsi. Gmina Bardo w perspektywie kilku miesięcy planuje natomiast rozpocząć tutaj realizację pola kamperowego i pola namiotowego, które będzie uzupełnieniem tworzącego się Bardzkiego Centrum Turystyki Aktywnej [...] - mówił burmistrz Krzysztof Żegański.

Następnie głos zabrała Agniszka Lemańska i Marcin Lemański, właściciele pola golfowego GolfSPA.pl w Szczytnej, którzy przedstawili zgromadzonym rodzaje kijów golfowych, zaprezentowali technikę uderzeń oraz zdradzili tajniki gry. Atrakcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Swoich umiejętności na polu golfowym próbowali m.in. właściciele Hotelu Bardo, burmistrz Krzysztof Żegański, goście hotelowi oraz mieszkańcy.

Budowa pola golfowego to jeden z trzech elementów projektu, na które Hotel Bardo pozyskał dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania Qwsi. W pobliżu hotelu ma powstać jeszcze Bardzkie Centrum Edukacji Wodnej oraz Fitness Park.

Bardzkie Centrum Edukacji Wodnej ma służyć nie tylko zabawie, ale jednocześnie edukacji. Ma zachęcać do eksperymentów i być miejscem, gdzie dzieci i młodzież będą mogły rozwijać się oraz w atrakcyjny sposób poznawać zagadnienia związane z retencjonowaniem i wykorzystaniem wody opadowej oraz urządzeniami hydrotechnicznymi. Dorośli natomiast będą mogli odpocząć tam od codziennego zgiełku. System ma być tak skonstruowany, że dzięki zastosowaniu zamkniętych obiegów i cyrkulacji woda, która znajdzie się w obiegu będzie pracować przez cały czas.

- Widzimy mnóstwo ogólnopolskich kampanii reklamowych, gdzie podkreśla się istotę oszczędzania wody. Dzięki utworzeniu centrum będziemy mogli edukować najmłodsze pokolenia w tym temacie. Będzie to nauka poprzez zabawę, czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Wierzymy, że będzie to miejsce, które docenią wszyscy odwiedzający. Sam pomysł wynika z tego, że w okolicy nie ma tego typu atrakcji, a jej realizacja bardzo mocno wpłynie na promocję naszego terenu. Świetnym przykładem są nasi czescy sąsiedzi, którzy tworzą wyjątkowe atrakcje edukacyjne - mówi Renata Brajter-Jędrasik, dyrektor Hotelu Bardo.

Budowa fitness parku ma polegać na stworzeniu obiektu treningowego, gdzie młodzież i dorośli będą spotykać się ćwicząc i spędzając czas w aktywny sposób. Urządzenia, jakie planuje się zamontować na terenie fitness parku to sprzęt do ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę, czyli treningu oporowym opartym na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Wszystkie atrakcje będą znajdowały się na otwartym terenie. Korzystanie z nich będzie odpłatne, a wynika to głównie z wysokich kosztów utrzymania obiektów. Przedsiębiorca otrzymał na ten cel dofinansowanie z LGD Qwsi w wysokości 300 tys. zł. Pozostałe fundusze niezbędne do realizacji inwestycji, to środki własne właścicieli obiektu.

Cennik korzystania z atrakcji jaką jest pole golfowe zostanie udostępniony niebawem na profilu Hotelu Bardo w mediach społecznościowych, a także na stronie internetowej obiektu.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA