Express-Miejski.pl

KMZB: Ponad 150 zgłoszeń w pierwszym miesiącu wakacji

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

To już półmetek wakacji. W tym czasie do ząbkowickiej policji wpłynęło aż 157 zgłoszeń dokonanych przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Przypominamy, że jest to aplikacja dla każdego, kto w prosty sposób chce przekazać policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Ostatnia kategoria jest szczególne ważna i aktualna podczas trwających wakacji. Każdy może wskazać służbom problem występujący w dowolnym miejscu Polski, w którym obecnie się znajduje - mówi Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

W pierwszym miesiącu wakacji  mieszkańcy powiatu ząbkowickiego oraz turyści przy pomocy KMZB dokonali 157 zgłoszeń. Duża cześć dotyczyła łamania przepisów związanych z ruchem drogowym takich jak przekraczanie dozwolonej prędkości, szczególnie w obszarach zabudowanych oraz niewłaściwego parkowania. W miesiącach wakacyjnych jednak, w porównaniu do reszty roku, najwięcej jest zaznaczanych miejsc związanych z spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz zażywaniem środków odurzających.

Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy zaznaczyć również aktualne problemy i spostrzeżenia związane z sezonem wakacyjnym, takie jak:

  • dzikie kąpieliska,
  • miejsca niebezpieczne na terenach wodnych,
  • utonięcia,
  • poruszanie się po ternach leśnych quadami.

Skorzystać z KMZB może każdy kto chce poprawić bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. Czasami takie zdarzenie może uratować zdrowie a nawet życie. - Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą - dodaje policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA