Express-Miejski.pl

Nie złożyłeś jeszcze deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania? Zrób to koniecznie

zdjęcie ilustracyjne fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Każde źródło ciepła, o mocy nominalnej do 1 MW, które zainstalowane jest w budynku mieszkalnym lub niemieszkalnym należy zgłosić wypełniając odpowiedni formularz.

Termin składania deklaracji zakończył się 30 czerwca. Gmina Ząbkowice Śląskie czeka jeszcze na spóźnialskich i przypomina, że za niezłożenie deklaracji grozi kara grzywny do 500,00 zł.

Obowiązek wypełnienia deklaracji spoczywa na właścicielu budynku jeżeli jest to budynek jednorodzinny, natomiast w przypadku budynków wielorodzinnych obowiązek wypełnienia deklaracji spoczywa na podmiocie zarządzającym budynkiem (np. wspólnota mieszkaniowa, spółdzielnia mieszkaniowa, podmiot administrujący obiektem lub jego właściciel)- jeżeli jest jedno wspólne źródło ciepła dla wszystkich lokali mieszkalnych lub niemieszkalnych.

Jak złożyć deklarację?

  • w prosty sposób przez internet wypełniając odpowiedni formularz przez Internet, logując się na stronie internetowej Projekt Zone www.zone.gunb.gov.pl/ (wymagany Profil zaufany/bankowość elektroniczna/e-dowód) 
  • osobiście w Biurze Obsługi Interesanta, pokój nr 8 lub poprzez wrzucenie do skrzynki znajdującej się przy wejściu do Urzędu Miejskiego od strony ul. 1 Maja 15 w Ząbkowicach Śląskich;
  • dostarczenie wypełnionej ankiety do Sołtysa;
  • przesłanie pocztą na adres Urząd Miejski ul. 1 Maja 15, 57-200 Ząbkowice Śląskie.

Druki deklaracji dostępne są:
- w Biurze Obsługi Interesanta tutejszego Urzędu,
- u sołtysów
- lub poniżej

Formularz A dotyczy budynków oraz lokali mieszkalnych,
Formularz B dotyczy budynków i lokali niemieszkalnych.

Załączniki:

UM Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA