Express-Miejski.pl

Dożynki gminy Stoszowice już 21 sierpnia. Gwiazdą wieczoru znany zespół disco polo

Konkurencje dożynkowe podczas dożynek gminnych w gminie Stoszowice zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem fot.: em24.pl

21 sierpnia w Budzowie (gm. Stoszowice) odbędą się tegoroczne dożynki gminne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party.

W gminie Stoszowice już niemal tradycją jest organizacja dożynek z gwiazdą disco polo w tle. Nie inaczej będzie w tym roku. Zespół After Party to jedna z najbardziej znanych grup discopolowych w kraju, a ich największe hity: „Ona lubi pomarańcze, Tylko ona jedyna” czy Nie daj życiu się” mają w internecie po kilkadziesiąt milionów wyświetleń.

Święto plonów tradycyjnie zainauguje msza święta, która rozpocznie się o godz. 13 w kościele św. Wawrzyńca w Budzowie. Następnie sołectwa i mieszkańcy utworzą korowód, który przejdzie na teren zielony za kościołem, gdzie o godz. 14.10 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek i misterium chleba. Po nim na scenie pojawią się zespoły ludowe. O godz. 16 poznamy wyniki konkursów na najładniejszą i ekologiczną posesję w Stoszowicach, a także poznamy sołectwo, które zdaniem jury przygotowało najlepszy wieniec.

Od godz. 16.30 będą trwały konkurencje dożynkowe dla uczestników, a na godz. 17.30 zaplanowano słynny wyścig traktorów, który każdego roku budzi mnóstwo emocji. Od godz. 19 będą trwały koncerty. Na scenie pojawi się zespół Energy Folk, który wprowadzi wszystkich gości w muzyczny nastrój, a o godz. 21 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół After Party. Po koncercie będzie miał miejsce pokaz fajerwerków, a dożynki rozpocznie się dyskoteka w rytmach disco-polo, która potrwa do godz. 1.

Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie plac zabaw dla dzieci i dmuchańce, a także obficie zaopatrzony catering, gdzie nawet najbardziej wybredni uczestnicy znajdą coś dla siebie.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dożynki gminy Stoszowice już 21 sierpnia. Gwiazdą wieczoru znany zespół disco polo

  2022-08-04 14:22:14

  gość: ~mieszkaniec

  niech sie Bardo uczy jakie zapraszać zespoły...

 • 2022-08-04 16:57:31

  gość: ~Sołtys

  Będzie, będzie zabawa
  Będzie się działo
  I tylko nocy będzie mało!
  Gmina Stoszowice słynie z dobrej organizacji dożynek, lokalne sołectwa też wiedzą jak się bawić

 • 2022-08-04 17:50:14

  gość: ~Polak

  disco polo to dno przekopane na metr. Polsat teraz tvp za disco polo i promocje tego ścierwa powinien być zlikwidowane. Jakbyśmy nie mieli dobrej muzyki polskie. Dico polo nie ma nawet rytmu do zabawy , wieśniacki jedne

 • 2022-08-04 17:52:35

  gość: ~dza

  ostatnio dodany post

  czy ktoś wie, kiedy i gdzie dożynki w gminie Ząbkowice Śląskie się odbędą ?

REKLAMA