Express-Miejski.pl

28 sierpnia dożynki w Bożnowicach. Znamy plan imprezy

28 sierpnia od godz. 15 w Bożnowicach odbędzie się tegoroczne święto plonów w gminie Ziębice fot.: UMiG ZIębice

W ostatnią niedzielę sierpnia odbędą się tegoroczne dożynki gminy Ziębice. W tym roku gospodarzem święta plonów będzie sołectwo Bożnowice.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15 w kościele św. Trójcy w Bożnowicach. Następnie o godz. 16 korowód dożynkowy uda się na boisko sportowe w Bożnowicach, gdzie odbędzie się część oficjalna oraz rozstrzygnięcie konkursu wieńcowego.

Od godz. 16.50 będzie trwało misterium chleba, a po nim rozpoczną się koncerty. Na scenie pojawią się: discopolowy zespół Mr Sebii, gwiazda wieczoru zespół Mitra oraz lokalny zespół Synergia.

Mitra to gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Niepowtarzalny klimat i charakter tworzy sekcja dęta, w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych.
 
Mitra to energetyczne szybkie rytmy. W warstwie tekstowej poruszają najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia, takie jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.
 
Na przestrzeni ostatnich lat występowali na jednej scenie z takimi zespołami jak m.in.: Golec uOrkiestra, Zakopower, Czerwone Gitary, Dżem, Oddział Zamknięty, Enej, Łzy, Akurat, Happysad, Kombi, Piersi, Sarsa, Urszula, Lao Che, Kamil Bednarek i wiele innych.
 
W 2017 roku zespół wydał debiutancki album “Klucz”, który zebrał pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych, jak również osób spotykanych na koncertach. W 2019 roku zespół zadebiutował na antenie radiowej trójki, a w 2022 roku utwory zostały włączone do radiowej playlisty. Zagrali również koncert na żywo w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej. W 2022 roku pojawiła się druga płyta pt. “Oj tam”.
 
MITRA ft. GRZEGORZ HALAMA - OJ TAM!
 
 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA