Express-Miejski.pl

Pożar na terenie byłej cukrowni w Ziębicach [foto]

Pożar na terenie byłej cukrowni w Ziębicach fot.: Wojciech Zioła

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Za budynkiem po byłej cukrowni w Ziębicach doszło do pożaru składowiska drewna. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej.

Zdarzenie miało miejsce 24 lipca około godz. 22.30. - Ze zgłoszenia wynikało, że za budynkiem po byłej cukrowni przy ul. Przemysłowej w Ziębicach widać ogień i prawdopodobnie pali się las. W pierwszym rzucie na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej - informuje Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się składowisko palet oraz drewna o wymiarach około 15x10x 2 metry. Było ono w całości objęte ogniem. Dodatkowo istniało zagrożenie zapalenia się dachu budynku gospodarczego znajdującego się w sąsiedztwie pożaru. Wewnątrz obiektu przebywał pies oraz 11 kg butla z gazem.

- Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyniesienia z budynku gospodarczego butli z gazem, ewakuacji czworonoga oraz ugaszeniu pożaru poprzez podanie czterech prądów gaśniczych - trzy w natarciu na palące się palety i drewno, jeden w obronie budynku gospodarczego. W trakcie działań zorganizowano zaopatrzenie wodne oparte o dowożenie wody i w tym celu zadysponowano dodatkowe zastępy ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Ziębice - dodaje strażak. 

Na miejscu działania przez kilka godzin prowadzili strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich i Ziębic oraz strażacy-ochotnicy z Henrykowa, Starczówka, Niedźwiedzia oraz Lubnowa.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pożar na terenie byłej cukrowni w Ziębicach [foto]

    2022-07-25 17:08:04

    gość: ~XXXC

    ostatnio dodany post

    Właśnie....była sobie kiedyś Cukrownia.

REKLAMA