Express-Miejski.pl

Jednej nocy dokonał kradzieży dwóch pojazdów. Przed policją schował się... pod łóżkiem

31-latek był już karany za włamania i kradzieże. Dodatkowo posiada dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Do zatrzymania 31-letniego mężczyzny doprowadziła współpraca policjantów wydziału kryminalnego, ząbkowickich dzielnicowych oraz pokrzywdzonych.

27 czerwca około godz. 2 do ząbkowickiej policji wpłynęła informacja o kradzieży samochodu volkswagen passat zaparkowanego w jednej z miejscowości w gminie Stoszowice. - Od początku trwania sprawy wszystkie dowody wskazywały na jedną osobę, 31-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Policja oraz pokrzywdzeni rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu. Tego samego dnia okazało się, że sprawca w ciągu jednej nocy ukradł nie jeden, a dwa samochody. Drugi, fiat stilo, został skradziony kilka godzin po pierwszej kradzieży, już z terenu powiatu dzierżoniowskiego - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Fiat po kilku godzinach został odnaleziony na terenie gminy Stoszowice. Policja poinformowała o tym fakcie zdziwionych pokrzywdzonych, którzy jeszcze spali i nie zdawali sobie nawet sprawy z kradzieży. Kilkanaście godzin później, na terenie powiatu dzierżoniowskiego odnaleziono również skradzionego volkswagena passata. - Kierujący nim stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uszkodził samochód, zostawiając auto przy drodze. Od tego czasu policja poszukiwała podejrzanego o te kradzieże 31-latka. Współpraca ząbkowickich dzielnicowych i kryminalnych przyniosła rezultaty trzy dni później. Mieszkanie na terenie gminy Stoszowice, gdzie według informacji uzyskanych przez policjantów sprawca miał przebywać było zamknięte. Okazało się jednak, że otwarte są drzwi balkonowe. Funkcjonariusze weszli do obiektu i zauważyli podejrzanego ukrywającego się pod łóżkiem. 31-latek został zatrzymany - relacjonuje funkcjonariuszka.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży aut. Okazało się, że posiada również dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 31-latek był już karany za włamania i kradzieże, a także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA