Express-Miejski.pl

Bezpiecznie na wakacjach - spotkania z kamienieckimi dzielnicowymi

Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz poznali bliżej zawód policjanta fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – hasło, pod którym dzielnicowi z Kamieńca Ząbkowickiego spotkali się z dziećmi i młodzieżą z miejscowości Doboszowice.

Policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą nie tylko w szkołach. By dotrzeć do jak największej liczby odbiorców organizują również spotkania w miejscach zamieszkania dzieci. Takie spotkanie zorganizowali dzielnicowi z Kamieńca Ząbkowickiego na terenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Doboszowice.

Mundurowi przekazali dzieciom na początek wakacji informacje na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Przypomnieli aby wykorzystywać do zabawy tylko kąpieliska wyznaczone, stosować się do wskazówek obecnych na nich ratowników wodnych oraz opiekunów. Wspomnieli również aby nie zakłócać odpoczynku innym, zgromadzonym tam osobom. Policjanci przeprowadzili pogadankę w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Poruszono na niej również tematy związane z bezpieczeństwem w miejscu zamieszkania i podczas wakacji, nie tylko nad wodą.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań także tych związanych z zawodem policjanta. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami oraz planami na kolejne spotkania.

KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA