Express-Miejski.pl

29-latka poszukiwana listem gończym wpadła podczas kontroli drogowej

29-latka kierująca citroenem była poszukiwana listem gończym. Trafiła do aresztu śledczego fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

29-latka jadąca citroenem została zatrzymana do kontroli drogowej. Okazało się, że jest poszukiwana listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

 Ząbkowiccy policjanci prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane.

Tak też było w dniu 30 czerwca przed godz. 8. Funkcjonariusze ruchu drogowego na krajowej ósemce w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali do kontroli samochód citroen, którym kierowała 29-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego. - Policjanci tradycyjnie sprawdzili osobę w systemach by potwierdzić podane dane i ustalić jej status. Okazało się, że młoda kobieta jest poszukiwana listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Została przez policjantów zatrzymana i doprowadzona do aresztu śledczego - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji i dodaje, że tylko w ciągu ostatnich siedmiu dni ząbkowiccy policjanci zatrzymali cztery poszukiwane osoby.

- Jeżeli ktoś posiada informacje o takich osobach prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod numerem 112. Ukrywanie osoby poszukiwanej jest przestępstwem za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje funkcjonariuszka.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA