Express-Miejski.pl

DotacjeSportowe.pl: Ponad 2.5 mln zł pozyskane dla klubów i stowarzyszeń sportowych w całym kraju

W ciągu siedmiu lat działalności DotacjiSportowych.pl pozyskaliśmy dla naszych partnerów ponad 2,5 mln zł - mówi Łukasz Korniów, szef marki fot.: em24.pl

Jesteś zainteresowany pozyskaniem dodatkowych środków finansowych dla klubu? Nie wiesz, gdzie szukać wsparcia oraz jak wypełnić wniosek? Zostaw to profesjonalistom.

Największą firma z branży pozyskiwania dotacji dla klubów sportowych pochodzi z Ząbkowic Śląskich. DotacjeSportowe.pl to uznana marka, która od lat pomaga klubom i stowarzyszeniom sportowym z całego kraju w pozyskiwaniu dodatkowych środków finansowych na działanie i rozwój. Profesjonalna obsługa i przede wszystkim skuteczność w działaniu to cechy, które powodują, że każdego roku baza partnerów DotacjeSportowe.pl powiększa się. O jej funkcjonowaniu  pozyskanych środkach i zadowoleniu partnerów rozmawiamy z Łukaszem Korniów, włascicielem marki DotacjeSportowe.pl.

1. Skąd pomysł na taki kierunek działania?

Łukasz Korniów: Inicjatywa połączenia mojej pasji do sportu i profesjonalnego wsparcia dla partnerów znalazła wyraz w działalności na rzecz propagowania jakości w sporcie siedem lat temu. Na przestrzeni lat, współpracując z wieloma klubami, zaopatrując je w profesjonalny sprzęt sportowy, zauważałem, że posiadane środki nie są dla nich wystarczające. W większości przypadków powodem nie było złe zarządzanie klubowymi funduszami, lecz niewystarczająca wiedza osób decyzyjnych, dotycząca źródeł i sposobów ich pozyskiwania.

Postanowiłem, że rozszerzę moją ofertę skierowaną do klubów sportowych o pomoc w uzyskiwaniu dofinansowań ich działalności statutowej. Pozyskałem w tym zakresie niezbędną wiedzę oraz odbyłem szereg kursów i szkoleń z zakresu pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Zainteresowanie różnych organizacji pozarządowych było i jest ogromne. Zbudowałem zespół, który aktualnie pozyskał już ponad dwa i pół miliona złotych dla klubów sportowych.

Wierzę, że środki zostają należycie wykorzystywane oraz pomagają w osiąganiu coraz lepszych wyników przez tysiące dzieci i młodzieży z całego kraju.

2. W ciągu siedmiu lat jaką łączną kwotę wsparcia udało się Wam pozyskać?

Łukasz Korniów: W ciagu siedmiu lat działalności DotacjiSportowych.pl pozyskaliśmy dla naszych partnerów ponad 2,5 mln zł. Na koniec 2021 roku w zajęciach i wydarzeniach sportowych, na które pozyskalismy wsparcie finansowe wzięło udział ponad 8000 dzieci i młodzieży. Ten rok będzie dla nas rekordowy. W zajęciach sportowych w stowarzyszeniach, które powierzyły nam misję pozyskania dofinansowania w ramach Programu KLUB udział weźmie blisko 2000 zawodników i zawodniczek różnych dyscyplin sportu. Wywodzę sie z piłki nożnej i do niej mi najbliżej, ale to nie oznacza, że współpracujemy tylko z klubami piłkarskimi. Wśród naszych partnerów są kluby siatkarskie, koszykarskie, tenisowe, a nawet kajakarskie, czy też stowarzyszenia wielosekcyjne. Liczba naszych partnerów, którzy zaufali nam raz i zostali z nami na kolejne lata nieustannie się powiększa.

3. Z jakich programów pozyskujecie pieniądze?

Łukasz Korniów: Naszą profesją są programy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Spółek Skarbu Państwa oraz innych, krajowych podmiotów realizujących programy dotacyjne. Nie zajmujemy się natomiast dotacjami unijnymi.

4. Jeśli klub bądź stowarzyszenie zdecyduje się na nawiązanie współpracy, co może otrzymać?

Łukasz Korniów: Kompleksowe wsparcie i prowadzenie podczas całego programu, od analizy dokumentów, dostosowania programu dotacyjnego, weryfikacji spełnienia wymogów formalnych, opracowanie wniosku, przygotowanie umów i innych niezbędnych dokumentów aż po finansowe rozliczenie dotacji. Podczas trwania projektu z klubem jesteśmy w stałym kontakcie telefoniczno-mailowym i służymy pomocą w każdej kwestii.

5. W jaki sposób można nawiązać współpracę?

Łukasz Korniów: Kluby zainteresowane współpracą zapraszam do darmowej konsultacji telefonicznej 783 096 983 lub mailowej wsparcie@dotacjesportowe.pl lub pomoc@dotacjesportowe.pl podczas ktorej bedziemy mogli lepiej poznać specyfikę klubu i dostosować aktualne programy dotacyjne do możliwosci klubu lub zaplanować aplikacje do programów, które zostaną ogłoszone niebawem.

Część zysków z naszej działalności przeznaczamy na cele charytatywne, np. finansujemy nagrody na turniejach i zawodach sportowych, czy przekazujemy najpotrzebniejszy sprzęt sportowy do klubów, które nie posiadają wystarczających środków finansowych, a z różnych przyczyn np. niespełnienia wymogow formalnych danych programów nie moga ubiegać się o dofinansowanie.

materiał sponsorowany

REKLAMA