Express-Miejski.pl

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ciepłowodach

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Ciepłowodach fot.: Szkoła Podstawowa w Ciepłowodach

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

24 czerwca Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza uroczyście zakończyła rok szkolny 2021/2022. 

Uczniowie wraz z nauczycielami oraz przedstawicielami samorządu gminnego tradycyjnie spotkali się na mszy świętej w kościele parafialnym w Ciepłowodach, a następnie oficjalne pożegnanie odbyło się w hali sportowej szkoły.

Trzeba przyznać, że uczniowie już z niecierpliwością wyczekiwali tego ostatniego czerwcowego piątku, aby odebrać świadectwa, nierzadko również nagrody, pożegnać się z nauczycielami i pracownikami szkoły. 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego prowadzili uczniowie: Adam Wolski i Maja Tworzydlak. Przedstawiciele klas ósmych złożyli ślubowanie przed nowym Sztandarem Szkoły. Zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły oraz jej Patrona. Następnie odbyło się  przekazanie Sztandaru przez uczniów klas najstarszych nowemu składowi Pocztu Sztandarowego, w skład którego weszli: Dagmara Tapka, Roksana Gryk-Waloszek oraz Szymon Placek

Jak każdego roku, na szczególne uznanie zasługuje uczeń, który charakteryzuje się nie tylko wysokimi wynikami w nauce, lecz także aktywną i twórczą postawą życiową oraz dążeniem do samodoskonalenia. Tą wyjątkową  nagrodę „Pióro Adama Mickiewicza” i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Łukasza Białkowskiego, wójta gminy Ciepłowody, otrzymała najlepsza absolwentka Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach, Aleksandra Zapotoczna.

Następnie na środek zostali zaproszeni uczniowie klas I-VIII wraz z rodzicami, którzy odebrali nagrody za wyróżniające wyniki w nauce, świadectwo z czerwonym paskiem oraz listy gratulacyjne. Osobą, która w tym roku szkolnym wykazała się szczególną pracowitością i sumiennością, osiągając najwyższą średnią ocen w szkole, był Michał Opyc, uczeń klasy VIIa, który otrzymał nagrodę ufundowana przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i wyższą zostali wpisani do Złotej Księgi. Dzieci i młodzież, którzy reprezentowali szkołę w konkursach powiatowych również zostali wyróżnieni. 

Po tych wzruszających chwilach uczestnicy mogli posłuchać utworu „All of me” w wykonaniu Aleksandry Rydz, tegorocznej absolwentki. Podziękowania za pomoc i wsparcie zostały złożone na ręce przedstawicieli lokalnych instytucji, firm oraz przedstawicieli samorządu, jako Przyjaciół Szkoły.

Pięknym akcentem kończącym uroczyste zakończenie roku był polonez w wykonaniu tegorocznych absolwentów. Apel został zakończony słowami: „Aby osiągnąć wielkie rzeczy, musimy nie tylko działać, ale i marzyć; nie tylko planować, ale i wierzyć". Uczniowie podziękowali za pomoc w odkrywaniu tego, w czym byli najlepsi. Następnie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie już w kameralnej atmosferze mogli odebrać świadectwa i rozpocząć wakacje.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Ciepłowodach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA