Express-Miejski.pl

Są już po ślubowaniu. Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi dolnośląskiej policji

24 czerwca w stolicy województwa dolnośląskiego nowi adepci sztuki policyjnej odebrali akty ślubowania z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu fot.: Dolnośląska Policja

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ostatnich dniach, w jednostkach garnizonu dolnośląskiego, odbyły się uroczyste ślubowania nowo przyjętych mundurowych. 

Od początku roku już blisko 200 osób oficjalnie rozpoczęło służbę w dolnośląskiej Policji, a w ostatnich dniach rotę ślubowania złożyło 45 nowo przyjętych mundurowych. W stolicy Dolnego Śląska ta uroczystość odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie nowo przyjęci policjanci otrzymali akty ślubowania z rąk Szefa dolnośląskich funkcjonariuszy nadinsp. Dariusza Wesołowskiego.

W uroczystości wzięli również udział m.in. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. dolnośląskiego asp. szt. Piotr Malon i kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ksiądz kanonik Stanisław Stelmaszek. Podczas ślubowania Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wręczył również odznaczenia „Zasłużony Policjant” policjantom, którzy zostali uhonorowani za długoletnią służbę pełną poświęcenia i zaangażowania. Jeden z funkcjonariuszy otrzymał odznaczenie związkowe w postaci medalu 30-lecia Powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, a kolejny został odznaczony Krzyżem Trzydziestolecia Ordynariatu Polowego.

Nowo przyjęci funkcjonariusze trafią teraz do swoich jednostek, skąd zostaną skierowani do szkół policyjnych celem odbycia szkolenia. Kolejnym krokiem jest adaptacja zawodowa, odbywająca się pod czujnym okiem doświadczonych funkcjonariuszy. Jest to najlepszy czas, aby całą przekazaną przez wykładowców wiedzę wykorzystać w praktyce, mogąc liczyć na wsparcie starszych kolegów.

Część z nowych policjantów pragnie pracować na pierwszej linii w komórkach patrolowo-interwencyjnych, niektórzy za kilka lat widzą się w roli dochodzeniowców lub kryminalnych, a jeszcze inni chcą z pomocą czworonożnego współpatrolowca odnajdywać zaginione osoby. Obraz z policyjnego laboratorium kryminalistyki i praca polegająca na zabezpieczaniu śladów oraz ich szczegółowa analiza, to myśli krążące po głowie niejednego z młodych adeptów.

Każdy z nich będzie miał możliwość pokazania swoich umiejętności i wielokierunkowego, stałego rozwoju zawodowego, ponieważ wszyscy startują z tego samego poziomu. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach.

Jeżeli wstępujesz dopiero w dorosłe życie i zastanawiasz się jak pogodzić swoje dotychczasowe pasje i zainteresowania z przyszłą pracą, pamiętaj- służba w Policji gwarantuje Ci stabilne zatrudnienie i możliwość dalszego rozwijania się. Od 1 stycznia 2022 roku na samym starcie tej kariery zawodowej, oferujemy uposażenie miesięczne w wysokości blisko 4230 złotych na rękę. W przypadku osób do 26 roku życia ta kwota to ponad 4600 złotych. W tym miejscu należy również wspomnieć o prawach emerytalnych, które nabywa się już po 25 latach służby. Policjanci mogą liczyć na 13. pensję, mundurówkę, liczne dodatki i nagrody motywacyjne.

Spróbuj, bo naprawdę warto. Być może w ten sposób spełnisz również swoje ukryte marzenia. Policjant, to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliłeś pomocy, bywa bezcenna.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina 1, bądź w komendach miejskich i powiatowych woj. dolnośląskiego. Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się tu:

Informacje dotyczące służby w Policji [KLIK].

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu pod nr tel. 47 871 34 47 lub 47 871 40 44.

Dolnośląska Policja

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA