Express-Miejski.pl

V Memoriał im. Henryka Kowalczyka w Ziębicach przeszedł do historii [foto]

V Memoriał im. Henryka Kowalczyka w Ziębicach fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

25 czerwca na stadionie miejskim w Ziębicach odbył się V Memoriał im. Henryka Kowalczyka w Ziębicach.

Przez 6 godzin na obu płytach stadionu na pięciu boiskach rywalizowało 309 zawodniczek i zawodników-młodych adeptów piłkarskich z klubów i akademii z województw: dolnośląskiego i opolskiego oraz zaprzyjaźnione drużyny z czeskich Bernatic.

Rywalizacja przebiegała w 5 kategoriach wiekowych:
1. Skrzat - rocznik 2015
2. Żak - rocznik 2014
3. Orlik - rocznik 2011
4. Młodzik - 2010
5. Trampkarz - 2007

W sumie rozegranych zostało 71 spotkań, padło blisko 280 goli, niektóre doprawdy niecodziennej urody.

W grupie Skrzatów wystąpiły drużyny:
1. MKS SPARTA Ziębice,
2. AP Strzelinianka Strzelin,
3. GZ LZS Grodków, Silesia Żarów,
4. LZS Starowice
5. MKS Polonia Świdnica.

W grupie Skrzatów nie prowadzi się klasyfikacji, wszystkie kluby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wszystkie zawodniczki i zawodnicy dostali pamiątkowe medale.

W grupie Żaków swoje umiejętności piłkarskie prezentowali przedstawiciele klubów: MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelinianka Strzelin, AP Goal Kamieniec Ząbkowicki, SOKOL Bernatice (Czechy), Silesia Żarów I, Silesia Żarów II

Drużyny w tej grupie wiekowej rywalizowały grając w systemie "każdy z każdym".

Klasyfikacja końcowa:
1. AP Strzelinianka Strzelin
2. MKS Sparta Ziębice
3. AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki
4. Silesia Żarów I
5. Sokol Bernatice
6. Silesia Żarów II

Statuetkę dla najlepszego zawodnika w tej grupie otrzymała Maja Kieniuk z AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki. Najlepszym bramkarzem został Josef Kubala z Sokola Bernatice, a najlepszym strzelcem Tymoteusz Mimochód z AP Strzelinianka Strzelin, zdobywca 8 bramek.

W kategorii Orlik zmagało się 5 zespołów: MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelinianka Strzelin, AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki, Sokol Bernatice, LZS Starowice.

W tej grupie również mecze rozgrywane były w systemie "każdy z każdym".

klasyfikacja końcowa:
1. Sokol Bernatice
2. AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki
3. AP Strzelinianka Strzelin
4. MKS SPARTA Ziębice
5. LZS Starowice

Najlepszym zawodnikiem wybrana została Jessica Wojtas z AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki, najlepszym bramkarzem został Marian Jiga z drużyny Sokol Bernatice, najlepszym Strzelcem: Marek Svarc- Sokol Bernatice (7 bramek).

W kategorii Młodzik rywalizowało 6 zespołów: MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelinianka Strzelin, Młodzik Przeworno, LZS Starowice, Silesia Żarów i GZ LZS Grodków, drużyny w tej kategorii drużyny swoje mecze również rozgrywały w systemie każdy z każdym.

Klasyfikacja końcowa:
1. AP Strzelinianka Strzelin
2. MKS SPARTA Ziębice
3. LZS Starowice
4. Silesia Żarów
5. Młodzik Przeworno
6. LZS Starowice

Najlepszym zawodnikiem został Hubert Langa z AP Strzelinianka Strzelin, najlepszym bramkarzem Gabriel Bandyk z GZ LZS Grodków, a najlepszym strzelcem: Wiktor Markowski z AP Strzelinianka Strzelin, zdobywca 11 bramek

W kategorii Trampkarz rywalizowało 6 zespołów: MKS SPARTA Ziębice, AP Strzelnianka Strzelin, KS Sparta Paczków, Młodzik Przeworno, LZS Starowice, KS Orzeł Ząbkowice Śląskie

Turniej w tej kategorii rozgrywany był w dwóch fazach: grupowej i pucharowej.Poziom był bardzo wyrównany, bowiem na 5 spotkań w fazie pucharowej aż 4 rozstrzygnięte zostały dopiero po rzutach karnych, w meczu o 3 miejsce Młodzik Przeworno zwyciężył 2:0 drużynę z LZS Starowice, a w wielkim Finale lepsza precyzją w wykonywaniu rzutów karnych wykazali się zawodnicy Orła Ząbkowice Śląskie zwyciężając 3:2 drużynę MKS SPARTA Ziębice

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Orzeł Ząbkowice Śląskie
2. MKS SPARTA Ziębice
3. Młodzik Przeworno
4. LZS Starowice
5. KS SPARTA Paczków
6. AP Strzelinianka Strzelin

Najlepszym zawodnikiem został Piotr Grubizna z LZS Starowice, najlepszym bramkarzem Jakub Baziuk występujący w barwach MKS SPARTA Ziębice. s najlepszym strzelcem Jakub Tomera z drużyny Młodzik Przeworno zdobywca 3 bramek.

W kategoriach wiekowych od Żaka do Trampkarza wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, wszyscy zawodnicy i trenerzy medale, najlepsi zawodnicy w trzech kategoriach dodatkowo otrzymali statuetki oraz nagrody indywidualne ufundowane przez burmistrza Ziębic Mariusza Szpilarewicza.

Poza rozgrywkami turniejowymi zawodnicy mieli okazję spróbować swoich sił w konkursach indywidualnych:

1. Kategoria Skrzat- sprint na czas po linii prostej, zwycięzcą został zawodnik MKS Sparta Ziębice Borys Kotkowski

2. Kategoria Żak-slalom z piłką, zwycięzcą został Szymon Wojcikiewicz z AP Strzelinianka Strzelin

3. Kategoria Orlik- slalom z piłką, zwyciężył Błażej Brysiak Z AP GOAL Kamieniec Ząbkowicki

4. Kategoria Młodzik- żonglerka w ograniczonym polu, zwyciężył Hubert Langa, który wykonał 61 podbić piłki

5. Kategoria Trampkarz- żonglerka na ograniczonym polu, zwyciężył Bartłomiej Jaworski z AP Strzelinianka Strzelin, który wykonał 241 poprawnych podbić piłki, wszyscy zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali w nagrodę piłki do gry w piłkę nożną.

Choć minęły już dwa dni od tego wielkiego piłkarskiego święta, to wciąż przepełnieni jesteśmy pozytywnymi emocjami, które zaczerpnęliśmy od tych wspaniałych młodych ludzi, zawodniczek i zawodników, którzy z nieocenionym zapałem, determinacją ale przede wszystkim uśmiechem uczestniczyli w V Memoriale im. Henryka Kowalczyka.

Oczywiście tak wielkie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez sztabu ludzi, którzy pracowali przy organizacji turnieju. Parafrazując klasyka, który powiedział, o tym, że "jeśli znajdziesz się osamotniony na środku oceanu w łódce musisz chociaż wiosłować rękami aby liczyć na dopłynięcie do brzegu, jeśli spotkasz na tym oceanie człowieka-zaproś Jego do swojej łodzi, wiosłując razem, szybciej dopłyniecie do Brzegu, osiągniecie cel.." my zapraszaliśmy do swojej łodzi kolejne osoby, które dzięki swojej pracy i poświęceniu przyczyniły się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia i do osiągnięcia celu jakim było przeprowadzenie V Memoriału im. Henryka Kowalczyka, wspaniałego trenera i człowieka, który wpłynął na przygody piłkarskie sporej rzeszy zawodników.

Dziękujemy GCEiS Ziębice za ufundowanie nagród i współorganizację na czele z Panem Dyrektorem Andrzejem Regnerem i Przemysławem Palmowskim, który włożył ogrom pracy w organizację turnieju. Wielkie podziękowania dla Burmistrza Ziębic Mariusza Szpilarewicza za wspieranie tego projektu i ufundowane nagrody, dla przedstawicieli Rady Miasta i Urzędu Miejskiego w Ziębicach Panów: Wiesława Sali i Szymona Mitaka, który zaopatrzył nas w ogromną ilość wspaniałych materiałów foto i wideo z turnieju.

Dziękujemy Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich Marcinowi Orzeszkowi, który zaszczycił nas swoją obecnością reprezentując również PZPN jako Sekretarz Komisji Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym. Pan Burmistrz przekazał dla klubu MKS Sparta Ziębice 25 piłek do gry w piłkę nożną, będą służyć na naszych boiskach, bardzo dziękujemy za ten szlachetny gest.

Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę sponsorów zaopatrzenia gastronomicznego naszego turnieju: Pana Marka Kuriaty, Pana Bogdana Kubisza, Kamila Blicharskiego.

Podziękowania dla sędziów zawodów:
Marek Szajb, Mariusz Rosiek, Dawid Gwóźdź, Arek Ziółkowski, Konrad Czarnecki, Marcin Wójcik, Michał Fitak, Damian Osiecki, Kamil Blicharski, Przemysław Palmowski, Radosław Korchan, Marcin Słomiany, Tomasz Lusa.

Dziękujemy Panu Marianowi Ochałowi, który brał udział w początkowych fazach przygotowań, służył trafnymi uwagami i naprowadzał nas na odpowiednie kierunki podczas przygotowań.

Dziękujemy Zarządowi MKS Sparta Ziębice i wszystkim, których nieintencjonalnie pominęliśmy w tych podziękowaniach, jeszcze raz Wielkie Dzięki, dla klubów-uczestników turnieju za przyjęcie zaproszenia i wszystkich zawodników, zawodniczek, trenerów i trenerek, opiekunów grup i wspaniałych rodziców, którzy dzielnie dopingowali swoje pociechy do zobaczenia za rok!

UMiG Ziębice

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • V Memoriał im. Henryka Kowalczyka w Ziębicach przeszedł do historii [foto]

  2022-06-28 07:40:30

  gość: ~kika

  Foto nr 23. Patrzajta, jak Mariuszek przytulił się do piłeczki ofiarowanej przez Pana Orzeszka. Sam wyjął ją z pudełka, przywołał fotografa i darczyńce , cyk i foto jest.

 • 2022-06-28 09:01:23

  gość: ~Coswiecej

  @~kika
  Kto do kogo się przytulił? Turniej to już piąty z kolei a piłki to chyba zakupił związek piłkarski i ktoś je miał przekazać. Jak było to wie organizator to napisze.

 • 2022-06-28 09:35:23

  gość: ~Ząbkowiczanka

  @~Coswiecej Koszty zakupu piłek pokrył DZPN Wrocław. Wręczył przedstawiciel PZPN w Warszawie w osobie Marcina Orzeszka. Nietaktem było wyjęcie piłki przez Szpilarewicza z pudełka / widziałam to na własne oczy /, przywołanie Orzeszka i fotografia i zrobienie sobie zdjęcia.Pewnie jesteś urzędnikiem Szpilarewicza.

 • 2022-06-28 12:01:42

  gość: ~Coswiecej

  @~Ząbkowiczanka
  Pierwsza część Twojej informacji jak najbardziej tak, PZPN itd. a pozostałe już nie. Gdyby nie turniej to ....

 • 2022-06-28 09:37:19

  gość: ~Obiektywny

  Kapitalny turniej dla dzieciaków, oderwanie ich od komputera, a jakiś głupek dopieprza się o zdjęcie burmistrzów z piłką. Ale to trzeba być zawistnym żeby na turnieju dzieci szukać cholera wie jakiego drugiego dna. Kilkuset dzieciaków, super zabawa, dzieci oderwane od komputerów, piękna inicjatywa, w którą włączył się klub sportowy i spora rzesza lokalsów pasjonujących się piłką. Fajnie, że Wam się chciało! Świetny turniej, do następnego!

 • 2022-06-28 09:42:38

  gość: ~Ząbkowiczanka

  @~Obiektywny Następny urzędas w akcji.

 • 2022-06-28 09:53:01

  gość: ~Obiektywny

  @~Ząbkowiczanka

  Zdziwię Cię, ale nie. ;) Jeśli nawet miało miejsce takie zdarzenie jak mówisz, to co to ma do rzeczy - to pewien rodzaj promocji dla obu włodarzy i nie sądzę żeby oprócz Ciebie ktoś miał burmistrzom to za złe. Skup się na meritum turnieju - patrz ilu ludzi było zaangażowanych w to wydarzenie i pamiętaj, lepiej doceniać, że w tych czasach komuś się chce, niż tylko krytykować. Miłego dnia!

 • 2022-06-28 10:10:43

  gość: ~Ząbk

  @~Obiektywny . Zabierasz głos. Nie byłeś na imprezie. Gdzie Twój obiektywizm.Nie masz też orientacji, że każdy dzieciak jest członkiem jakiegoś klubu sportowego. Treningi, turnieje, zawody . Te dzieci nie mają czasu przesiadywać przy komputerach. To jest nasza, rodziców rola. Jestem pewna, że nie byłeś na żadnym meczu. Nawet nie wiesz, kto to był Kowalczyk. Tak, że " Obiektywny ", mimo , że pod ksywką nie ośmieszaj się. Ja nie mam za złe. Tylko chodzi o zasady. Kłania się Kamyczek. Wiesz, kto , to ?

 • 2022-06-28 10:42:49

  gość: ~Obiektywny

  @~Ząbk

  Nie trzeba być krową żeby wiedzieć jak mleko smakuje. W naszym społeczeństwie wielu nie przechodzą przez gardło takie słowa jak: proszę, dziękuję, gratuluję. Za to te słowa, poprzez które możemy skrytykować i upokorzyć drugą osobę to już lecą bez zastanowienia. Przykre. Brawo dla Sparty i wszystkich zaangażowanych w organizację świetnego turnieju.

 • 2022-06-28 10:46:16

  gość: ~tato

  @~Obiektywny Rzep też się lansuje ale na ........ psim ogonie.

 • 2022-06-28 12:07:30

  gość: ~Coswiecej

  ostatnio dodany post

  @~Obiektywny
  Super turniej. Gratulacje. Fajnie że Wam się chciało. Pozdrawiam.

REKLAMA