Express-Miejski.pl

Nowa pracownia robotyki w SP 2 w Ziębicach oraz pracownia techniczna w szkole w Henrykowie

Nowa pracownia robotyki w SP 2 w Ziębicach fot.: Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W dwóch szkołach podstawowych w gminie Ziębice otwarto nowe pracownie, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności.

Prawie 100 tys. zł to wartość wyposażenia nowej pracowni do zajęć z robotyki, która została utworzona w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Wyposażenie, w tym przede wszystkim zestawy i urządzenia do nauki programowania i kodowania zostały zakupione z dotacji z projektu Laboratoria Przyszłości finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Mariusz Szpilarewicz, burmistrz Ziębic na wniosek dyrektora szkoły zatwierdził dodatkowe godziny dydaktyczne, które zostaną wykorzystane na potrzeby koła robotyki dla chętnych uczniów.

Pracownię prac technicznych w szkole podstawowej Henrykowie oddano do użytku 22 czerwca. Wyposażono ją w wiele podstawowych narzędzi, maszyny do szycia, ale i zestawy do robotyki, urządzenia multimedialne oraz nowoczesne drukarki 3D zakupione w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej za kwotę 86.700 zł. Podczas otwarcia Bogusława Kołsut, dyrektor szkoły zaprezentowała także odnowioną bibliotekę szkolną, gdzie prace wykonano dzięki środkom pozyskanym przez działające przy szkole Stowarzyszenie Sikorka. 

em24.pl / Gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA