Express-Miejski.pl

5-lecie istnienia Florianek z Olbrachcic Wielkich

5-lecie istnienia Florianek z Olbrachcic Wielkich fot.: ZCKiT

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Florianki z Olbrachcic Wielkich znane są wszystkim nie tylko ze śpiewu i przepysznych pierników, ale przede wszystkim ze swojej wielkiej gościnności.

Podczas uroczystych obchodów 5-lecia istnienia zespołu dowiodły tego bez wątpienia. Była to wspaniała okazja do świętowania. Dla gości przygotowano przepyszne jedzenie, występy zespołów i dobrą zabawę. Podczas uroczystości wystąpiły m.in.: Florianki z Olbrachcic Wielkich, Borowianki z Przedborowej, Braszowiczanki z Braszowic, Ciepłowodzianki z Ciepłowód, Macieje z Ostroszowic, Stolczanki za Stolca, Sulisławiczanki z Sulisławic oraz Tarnowianki z Tarnowa.

W czasie oficjalnych przemówień nie zabrakło podziękowań dla osób i instytucji, które przez te lata wspierały Florianki. Dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach zespół mógł wziąć udział w przeglądach, organizować wiele imprez oraz wciąż rozwijać i pokazywać na zewnątrz swoje talenty śpiewacze i kulinarne. Warto tutaj przypomnieć jeden z występów zespołu, który odbył się… na szczycie Krzywej Wieży. Kierownik zespołu Teresa Markowicz w swoim przemówieniu obiecała, że powtórzą ten niesamowity występ.

Wyglądajcie zatem wysoko i nasłuchujcie, bo już niebawem cały zespół znów wesprze się na szczyt naszej Krzywej Wieży, a dźwięki ich pieśni będą niosły się po całej gminie.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA