Express-Miejski.pl

Ukradł z niezamkniętego mieszkania portfel z kartami płatniczymi i dokonał nimi 16 transakcji

Notoryczny złodziej zatrzymany przez ziębickich policjantów fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kobieta wychodząc z mieszkania nie zamknęła drzwi na klucz. Wykorzystał to 31-latek, który dokonał kradzieży portfela z zawartością pieniędzy i kart płatniczych.

6 czerwca do policji wpłynęło zawiadomienie o kradzieży portfela wraz z zawartością z niezamkniętego mieszkania na terenie Ziębic. Pokrzywdzona 48-latka oprócz gotówki w portfelu miała trzy karty płatnicze. Okazało się, że złodziej przy ich pomocy dokonał aż 16 transakcji zbliżeniowych płacąc nimi zarówno na stacji paliw, jak również w lokalach gastronomicznych i sklepach na terenie całego powiatu ząbkowickiego. Mężczyzna kupował alkohol, papierosy, środki higieny osobistej, a nawet chemię gospodarczą i bieliznę.

- Policjanci z Ziębic szybo ustalili, kto popełnił to przestępstwo. W ciągu zaledwie kilku dni od zgłoszenia zatrzymali podejrzanego. 31-letni mieszkaniec Ziębic był już wielokrotnie karany za kradzieże. Policjanci część kupionego przy pomocy skradzionych kart mienia odzyskali. Jednocześnie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w okresie od 21 kwietnia do 6 maja dokonał w sklepie spożywczym na terenie Ziębic kradzieży artykułów spożywczych o wartości ponad 500,00 zł. Do tego zarzutu również się przyznał. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA