Express-Miejski.pl

Zalane podwórka, błoto zalegające na drodze... Gmina chce rozwiązać problem mieszkańców Wadochowic

Spotkanie władz gminy z mieszkańcami ws. prac zapobiegających zalewaniu miejscowości fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Z dużym problemem borykają się mieszkańcy sołectwa Wadochowice. Praktycznie po każdym większym deszczu zalewane są podwórka, a na drodze wojewódzkiej pojawia się błoto.

Przyczyn jest wiele: nieistniejące już od lat zaorane rowy, uprawy np. kukurydzy, która sprawia, że woda spływa z pola, a nie jest wchłaniana w ziemię jak przy uprawach zbożowych, ale przede wszystkim intensywne ulewy, które w ostatnich latach nawiedzają nasz teren coraz częściej.

Wspólnie z mieszkańcami i sołtysem Wadochowic Janem Przyszlakiewiczem władze gminy Ziębice uzgodniły zakres prac, które zostaną wykonane, aby poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i komfort życia w tej miejscowości.

W najbliższych tygodniach zostanie przywrócony do istnienia ciek wodny, który praktycznie widnieje już tylko na mapie. Te prace wykona Gmina Ziębice we współpracy z Gminną Spółką Wodną. Na te działania, które wymagają również od mieszkańców współpracy, gmina pozyskała zewnętrzne wsparcie finansowe.

Oprócz tego na wniosek burmistrza Mariusza Szpilarewicza Rada Miejska na sesji 26 maja zdecydowała o wyasygnowaniu środków na wykonanie dokumentacji drogi i odwodnienia górnej części miejscowości. Konieczne będzie również współdziałanie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei, aby udrożnić istniejące kanały deszczowe oraz z Zarządem Dróg Powiatowych, aby oczyścić urządzenia przy drodze powiatowej. Te wstępne działania z ZDP zostały już przeprowadzone na odcinku do Raczyc.

O postępach prac będziemy informować.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zalane podwórka, błoto zalegające na drodze... Gmina chce rozwiązać problem mieszkańców Wadochowic

  2022-05-27 14:55:19

  gość: ~burza

  wysiedlić dziadostwo

 • 2022-05-27 17:54:44

  gość: ~Paz

  ostatnio dodany post

  Bo trzeba przebudować droge wraz z kanalizacja deszczowa i problem bedzie rozwiazany.Droga przez wioske to nie da sie już jeździć i wystarczy jak tiry przejeżdżaja to domy sie trzesa a nasz sołtys i radny nic nie walczay żeby przebudować droge

REKLAMA