Express-Miejski.pl

Co zrobić, by cera mniej się przetłuszczała?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

W naszej codziennej pielęgnacji zazwyczaj występują kremy nawilżające do twarzy.

Nie zapominamy też o demakijażu i staramy się jak możemy, aby skóra wyglądała możliwie jak najlepiej. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy z nieznanych nam powodów następuje wzmożenie pracy gruczołów łojowych. Co możemy zrobić w takim przypadku? Jak ograniczyć nadmierne przetłuszczanie skóry?

Co zrobić, gdy cera nadmiernie się przetłuszcza?

Nasza cera może przetłuszczać się z różnych powodów. Zanim pomyślimy, że nasze kremy nawilżające do twarzy nie działają jak trzeba, powinniśmy wyeliminować działanie innych czynników. Bardzo często są to po prostu problemy zdrowotne, a zwłaszcza te związane z gospodarką hormonalną. Dlatego jeżeli problem towarzyszy nam od dłuższego czasu, warto skonsultować się ze specjalistą, czyli w tym przypadku dermatologiem. Zadbanie o swoje zdrowie będzie pierwszym krokiem do ograniczenia nadmiernej pracy gruczołów łojowych.

Warto także zwrócić uwagę na naszą dietę i ograniczyć z niej te produkty, które nie dostarczają nam wartościowych składników i nie uzupełniają braków witamin. Dbajmy o to, by odżywiać zdrowo i z głową. Staraj się również nie dotykać nadmiernie twarzy, regularnie wymieniać pościel i upewnij się, że Twoja pielęgnacja została zaplanowana we właściwy sposób. Może czas na głębokie oczyszczanie twarzy w domu?

Pielęgnacja zapobiegająca przetłuszczaniu cery

Nie każdy wie, że pielęgnacja ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o nadmierne przetłuszczanie cery. Wykonywanie błędnych kroków w rutynie może sprawić, że nasza skóra będzie nadmiernie przesuszona bądź też odwrotnie – praca gruczołów łojowych będzie wzmożona. Najważniejsze jest zachowanie równowagi. Nie można też zapominać o tym, że przetłuszczanie cery bywa wynikiem zaniedbania, jeżeli chodzi o oczyszczanie skóry, ale także skutkiem braku odpowiedniego poziomu nawilżenia. 

Głębokie oczyszczanie twarzy w domu

Wągry, niedoskonałości i nadmiar łoju to coś, z czym często zmagają się osoby nieprzykładające zbyt wiele uwagi go demakijażu czy po prostu mycia skóry. Tymczasem głębokie oczyszczanie twarzy w domu bywa niezwykle skuteczne, jeżeli nie chcemy, aby w czasie dnia nasza cera błyszczała się w nienaturalny sposób (pożądany jest jedynie efekt delikatnego glow), a już zwłaszcza gdy nosimy makijaż. 

Postaraj się, aby od czasu do czasu znaleźć czas na wykonanie wieczornego SPA. Jak powinno wyglądać? Wybieraj peelingi enzymatyczne, które będą odpowiednie zarówno dla wrażliwej skóry, jak i tej z niedoskonałościami. Dobrym wyborem będą również maseczki oczyszczające. Pamiętaj jednak, aby nie aplikować ich zbyt często, ponieważ w ten sposób łatwo o przesuszenie skóry czy nawet jej podrażnienie. 

Kremy nawilżające do twarzy

Przy nadmiernym przetłuszczaniu skóry stosujemy nie tylko produkty matujące. Te aplikujemy najczęściej rano, kiedy zależy nam, aby cera w czasie dnia wyglądała zdrowo i naturalnie. Jednak wieczorem powinniśmy sięgać po kremy nawilżające do twarzy. Będą zapobiegały utracie wody, przywrócą jędrność i wspomogą proces regeneracji. 

Do wyboru mamy tak różne produkty, że z powodzeniem znajdziemy ten, który będzie nam odpowiadał. Może mieć gęstą i treściwą konsystencję albo tę, która przypomina lekki żel. Jeżeli chcemy wzmocnić działanie produktu, wcześniej możemy zaaplikować ulubione serum. Upewnijmy się, czy konkretny kosmetyk możemy też aplikować na skórę pod oczami (nie zawsze jest to zalecane przez producentów).

mat. sponsorowany

REKLAMA