Express-Miejski.pl

Jak często aplikować dezodoranty?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Na zdrowy i zbalansowany tryb życia składają się różne czynniki. 

Jest to chociażby właściwa dieta, pełna witamin i minerałów, odpowiednia ilość aktywności fizycznej czy zdrowy i wartościowy sen. Mówiąc o zdrowym trybie życia, nie powinniśmy zapominać o odpowiedniej higienie naszego ciała. Ma ona wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Niestety jednym z dość częstych problemów, z jakimi zmagają się mężczyźni, jest nieprzyjemny zapach potu. Jego obecność może sprawić, że będziemy czuć się bardzo niekomfortowo. Produktem, który okaże się niezwykle pomocny, jest dezodorant. Dowiedz się, jak prawidłowo go aplikować. 

Dezodorant dla mężczyzn czy antyperspirant?

Nadmierna potliwość, jak i przykry zapach potu to powszechny problem, który wpływa na życie wielu ludzi. Niestety często popełnianym błędem jest nieodpowiedni wybór produktu do problemu, z jakim się zmagamy. Co w takim razie wybrać, dezodorant dla mężczyzn czy antyperspirant? Antyperspirant to produkt, który okaże się pomocny, jeśli naszym problemem jest nadmierna potliwość. Jeśli zmagamy się z nieprzyjemnym zapachem potu, warto sięgnąć po dezodorant. 

Jak działa dezodorant dla mężczyzn?

Wiemy już, że dezodorant stosujemy wtedy, kiedy naszym problemem jest wyczuwalny i nieprzyjemny zapach potu. Na czym jednak polega działanie tego kosmetyku? Jedną z jego funkcji jest maskowanie przykrej woni. To właśnie dlatego dezodorant dla mężczyzn bardzo często posiada kompozycję zapachową lub jest perfumowany. 

Inną bardzo ważną funkcją tego produktu jest działanie antybakteryjne. Na naszej skórze, także pod pachami, znajdują się bakterie, które żywią się składnikami zawartymi w pocie, a przede wszystkim proteinami. Zawarte w dezodorancie składniki o działaniu antybakteryjnym neutralizują je, zapobiegając ich rozwojowi. Oprócz tego dezodorant może być wzbogacony o substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym, które świetnie sprawdzą się w przypadku wrażliwej i suchej skóry.

Jak stosować dezodorant?

Nawet najlepszy dezodorant nie pomoże nam w rozwiązaniu przykrego problemu potu, jeśli będziemy aplikować go w nieprawidłowy sposób. Jak często i w jakich ilościach je nakładać? Tutaj warto zachować umiar. Dezodorant dla mężczyzn należy zawsze aplikować na suchą i czystą skórę. Stąd najlepszym rozwiązaniem będzie użycie go rano, po prysznicu lub kąpieli. 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest reaplikowanie dezodorantu w ciągu dnia, najczęściej na rozgrzaną i spoconą skórę, na przykład po wyjściu z siłowni. Postępując w ten sposób, nie tylko nie ukryjemy nieprzyjemnego zapachu, ale możemy podrażnić swoją skórę (wiele dezodorantów zawiera w składzie alkohol). Nie zaleca się także aplikacji dezodorantu na noc. Jeśli masz problem z nadmiernym poceniem się w nocy, wybierz antyperspirant. 

Jaka forma dezodorantu będzie najwygodniejsza? Tutaj wiele zależy od naszych preferencji. Najszybszym sposobem aplikacji tego produktu jest spray, jednak ze względu na obecność alkoholu w składzie może nie sprawdzić się u osób o bardzo wrażliwej i delikatnej skórze. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po dezodorant w sztyfcie lub w kulce.

mat. sponsorowany

REKLAMA