Express-Miejski.pl

Wypadek rowerzysty w Srebrnej Górze. Interweniowało GOPR

zdjęcie ilustracyjne fot.: Piotr Blachnik

Grupa Sudecka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego niemal w każdy weekend wakacyjnego okresu ma pełne ręce roboty.

Nie inaczej było kilka dni temu. W sobotę 24 lipca około godz. 13:30 ratownicy z Wałbrzycha kolejny raz wyjechali do wypadku, tym razem do Srebrnej Góry. W wyniku upadku rowerzysta doznał m. in. poważnych urazów twarzoczaski i złamania kończyny górnej. Poszkodowanego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego na Przełęczy Srebrnej. Mężczyzna trafił do szpitala.

Była to zaledwie jedna z kilku interwencji odnotowanych tego dnia przez GOPR. Wcześniej ratownicy interweniowali m.in. przy upadku paralotniarza z wysokości ok. 8 metrów bezpośrednio na pole nieopodal dawnego startowiska w Nowym Siodle. Do zdarzenia niezwłocznie wyjechali ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu. Po dotarciu do poszkodowanego i zabezpieczeniu urazów paralotniarza przekazano załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. GOPR udzielał też pomocy innemu rowerzyście, który uległ wypadkowi na trasie singletrack Glacensis w Międzygórzu.

W momencie gdy grupa ratowników z Wałbrzycha działała w Srebrnej Górze, ratownicy z Międzygórza zostali zadysponowani do zdarzenia w Górach Złotych, gdzie turystka z Czech zasłabła na szlaku. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy wsparli działania prowadzone przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

GOPR przypomina o aplikacji Ratunek, którą powinien posiadać każdy turysta wychodzący w góry. Powinien znać rownież numery alarmowe GOPR - 985 oraz 601 100 300.

em24.pl / GOPR

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wypadek rowerzysty w Srebrnej Górze. Interweniowało GOPR

    2021-07-27 14:18:18

    gość: ~Ak

    ostatnio dodany post

    Który to już raz rowerzysta nie dostosował prędkości do swoich umiejętności?

REKLAMA