Express-Miejski.pl

Nowa policjantka w ząbkowickim garnizonie

Nowa policjantka w ząbkowickim garnizonie fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

22 lipca o godz. 10 w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętej policjantki.

Po wypowiedzeniu roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich nadkom. Jacek Bednarski wręczył policjantce akt ślubowania, złożył jej gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Funkcjonariuszkę czeka szkolenie zawodowe, gdzie będzie zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.

Służbę w policji może obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzysta z pełni praw publicznych, a także posiada co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Dokumenty rekrutacyjne można składać cały czas w komendach policji na terenie całego kraju.

KPP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nowa policjantka w ząbkowickim garnizonie

    2021-07-23 18:44:41

    gość: ~ja

    ostatnio dodany post

    Pomijam fakt że kobiety w policji to jakieś nieporozumienie(tak, wiem że teraz biorą każdego) ale taka ściana tekstu, a policjantka anonimowa. Ze wstydu nie chciała żeby ludzie wiedzieli kto będzie dla nich "służył"? BTW Śmieszni są ci policjanci atencjusze którym chyba nie wolno wprost chwalić się że pracują w policji, to wpisują sobie na fejsiku Pracuje w: MSWiA. Brzmi tak bardzo poważnie.

REKLAMA