Express-Miejski.pl

Akcja „Prędkość” w powiecie ząbkowickim: 26 kierowców przekroczyło prędkość, dwóch jechało pijanych

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Wystarczył jeden dzień wzmożonych kontroli drogowych, by policjanci na terenie powiatu odnotowali aż 26 przekroczeń prędkości. Wpadli też dwaj nietrzeźwi kierujący.

8 lipca na drogach powiatu ząbkowickiego prowadzone były działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości jednak policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Ząbkowiccy policjanci oprócz 26 kierujących, którzy przekroczyli prędkość zatrzymali również dwóch nietrzeźwych. Pierwszego już około godziny 10:30 na os. XX-lecia w Ząbkowicach Śląskich. - 38-latek kierujący samochodem osobowym Opel miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu. Badanie na stan trzeźwości pokazało, że 23-latek miał w organizmie 1,40 promila. Ponadto mieszkaniec Ząbkowic Śląskich kierujący samochodem Fiat Doblo nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych - relacjonuje policjantka.

Mundurowi po raz kolejny apelują o rozwagę podczas podejmowania decyzji o jeździe samochodem. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Akcja „Prędkość” w powiecie ząbkowickim: 26 kierowców przekroczyło prędkość, dwóch jechało pijanych

  2021-07-09 21:58:40

  gość: ~Mieszkaniec gminy

  a my-kierowcy apelujemy by akcja predkość odbywała się częściej i bez reklamowania jej w mediach.

 • 2021-07-09 23:28:02

  gość: ~Anir

  dwóch jechało pijanych a co drugi to naćpany

 • 2021-07-10 08:07:33

  gość: ~mnm

  Wprowadzić przepisy jak w Dani. Jedzie pjany , zabrać auto i na licytacje na rzecz poszkodowanych w wypadkach.

 • 2021-07-10 08:33:09

  gość: ~Freddy

  @~mnm
  Nie tylko pijanym ale tez nacpanym, licytować i kara pieniężna np 100tys bo większość tych alkoholików czy ćpunów jeździ starymi gratami które nie są nic warte.

 • 2021-07-10 11:13:28

  gość: ~ciekawe

  ostatnio dodany post

  Bardzo dobrze, eliminować z drogi potencjalnych morderców, a tak przy okazji postawić z suszarką na ziębickiej/jasna/kwiatowa. Co trzeci jadący od Ziebic zapierdziela.

REKLAMA