Express-Miejski.pl

Burze i intensywne deszcze nad powiatem ząbkowickim. Strażacy mają pełne ręce roboty [aktualizacja]

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Intensywne opady deszczu, jakie mają miejsce nad powiatem ząbkowickim spowodowały utrudnienia na drogach i zalania. Strażacy znów mają pełne ręce roboty.

Pod wiaduktem przy ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich po raz kolejny zgromadziła się duża ilość wody i uniemożliwia przejazd samochodom. Dwa auta utknęły pod wiaduktem. Na miejscu interweniuje straż pożarna, która udziela pomocy kierowcom. Na miejsce zostali zadysponowni także pracownicy wydziału kryzysowego ząbkowickiego urzędu.

Nieprzejezdna jest także droga wojewódzka nr 382 między Ząbkowicami Śląskimi a Dzierzoniowem. Na wysokości Kluczowej na drodze zalega ogromna ilość błota naniesionego z pól, która uniemożliwia przejazd. Częściowo uszkodzona została także nawierzchnia. Miejsce zdarzenia zabezpiecza policja.

Podobna sytuacja jest również na drodze powiatowej na odcinku między Bardem a Opolnicą. Przejazd trasą również nie jest możliwy. Na drodze zalega błoto oraz kamienie. Strażacy-ochotnicy z Barda zabezpieczają miejsce zdarzenia i oczekują na ciężki sprzęt, który ma usunąć błoto z około kilometrowego odcinka trasy.

Problemy pojawiły się także z przejazdem przez drogę krajową nr 8. Na wysokości Braszowic na drogę spadło drzewo. Utrudnienia występują również drodze powiatowej w Starczowie. Tam w wyniku obfitych opadów deszczu po raz kolejny z rowu wystąpiła woda, zalewając częściowo drogę powiatową prowadzącą przez wieś.

Około godz. 22.30 w Kamieńcu Ząbkowickim na ul. Kolejowej miało dojść do pożaru mieszkania. Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że jeden z mieszkańców budynku wielorodzinnego zostawił na gazie potrawę. Straż pożarną o możliwym pożarze mieszkania poinformowała zaniepokojona sąsiadka. Strażacy, którzy przybyli na miejsce dobudzili właściciela obiektu. Sytuacja jest już opanowana.

Ponadto w wyniku intensywnych opadów deszczu zalane zostały posesje i piwnice. Strażacy wypompowują wodę z zalanych obiektów.

[AKTUALIZACJA, 9 lipca, godz. 8.30]: Strażacy cały czas przyjmują zgłoszenia o zalanych posesjach i piwnicach, a także powalonych drzewach na terenie całego powiatu. Dodatkowo około godz. 6.30 na krajowej ósemce w Bardzie doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem w jednym z pojazdów. Występowały tam utrudnienia w ruchu. Obecnie odbywa się on płynnie.

Do kolizji z udziałem osobowego Audi doszło również na małej obwodnicy Ząbkowic Śląskich. Auto znalazło się w rowie. Na miejscu nie ma żadnych utrudnień w ruchu. 

Przejezdne są także drogi w Opolnicy i Kluczowej, gdzie wczoraj po intensywnych opadach deszczu zostały one tymczasowo wyłączone z użytkowania. 

Na chwilę obecną nie ma nieprzejezdnych dróg na terenie powiatu ząbkowickiego, choć na niektórych z nich mogą występować częściowe utrudnienia. Strażacy aktualnie prowadzą swoje działania głównie na obszarze gminy Ziębice.

[AKTUALIZACJA, godz. 10.30]: Zalane drogi i posesje, połamane drzewa. Burze nad powiatem ząbkowickim [KLIK]

em24.pl

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Burze i intensywne deszcze nad powiatem ząbkowickim. Zalane drogi, strażacy mają pełne ręce roboty

  2021-07-09 06:01:49

  gość: ~Mieszkaniec

  Bardzo proszę tych z państwa, którzy będą jechać do Dzierżoniowa o informacje jak tam droga w Kluczowej ponieważ mam na 8 do pracy. Dziękuję

 • 2021-07-09 06:58:57

  gość: ~Kierowca

  Powoli da się przejechać. Są jeszcze kamienie na drodze ale przejazd jest. 6:15

 • 2021-07-09 06:30:58

  gość: ~adablo1

  który to juz raz zalewa wiadukt kolejowy tunel w zabkowicach a burmistrz zajmuje sie boiskami sonariami dla prostytutek b miały miejsce relaksu latarniami doda zabkowicka b miala oswietlone miejsce pracy

 • 2021-07-09 08:47:11

  gość: ~bmb

  Jak spadnie dużo wody to w jaki sposób ma kanalizacja nadążyć? Myśl trochę człowieku. Poza tym to nie jedyna droga, można objechać tamto miejsce

 • 2021-07-09 09:25:13

  gość: ~He he

  @~bmb
  Od dawna są tam problemy. Rada żeby objechac inna droga jest po prostu...beznadziejna. Ja radzę zabrać się za robotę i ta kanalizację poprawić. Tylko trzeba by się wziąść do pracy, a z tym chyba problem...

 • 2021-07-09 13:57:31

  gość: ~prezes PIS

  @~He he Pisze się wziąć a nie wziąśc.

 • 2021-07-09 09:48:53

  gość: ~Hmm

  @~bmb

  8.47 - w urzędzie o tej porze już się chyba powinno pracować, a nie pisać komentarze?

 • 2021-07-09 09:18:06

  gość: ~Hmmm

  A ja tak trochę z innej beczki i złośliwie...jak tam kamienieckie centrum sportowe, tzw doły? Bo chyba znowu kasa będzie potrzebna?

 • 2021-07-09 09:28:55

  gość: ~Pan burmistrz

  To nie moja wina, że pada deszcz. W tym roku basenu na dworze nie będzie to chociaż macie namiastkę tego na ulicach. Ciągle chcecie coś ode mnie. Moje dwie lewe ręce już nie wydalają, taki zarobiony jestem...

 • 2021-07-10 14:48:53

  gość: ~xxxx

  ostatnio dodany post

  To tylko oczko plus od Dudy a nie żadne zalania ulic.

REKLAMA