Express-Miejski.pl

XX Rekreacyjny Rajd Rowerowy pamięci Henryka Sławca [foto]

XX Rekreacyjny Rajd Rowerowy pamięci Henryka Sławca fot.: Gmina Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

3 lipca blisko sześćdziesięciu miłośników dwóch kółek zainaugurowało sezon rowerowy w Ziębicach i ruszyło w trasę Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego.

Wydarzenie na ziębickim rynku otworzył Rafał Śledź, który wspólnie ze śp. Henrykiem Sławcem jest pomysłodawcą wydarzenia. Wspominał on w kilku zdaniach Pana Henryka, a uczestnicy rajdu uczcili Jego pamięć oklaskami. Później przedstawiono szczegóły trasy i zasady bezpieczeństwa. Następnie głos zabrał Mariusz Szpilarewicz burmistrz Ziębic, który podziękował uczestnikom za przybycie i życzył udanego i bezpiecznego przejazdu. Przedstawił również wyjątkowego gościa i uczestnika rajdu Marcina Długopolskiego z Ząbkowic Śląskich - zapalonego cyklistę, którego marzeniem i celem jest rowerowa podróż dookoła świata.

Po starcie uczestnicy ruszyli w stronę lasu miejskiego. Następnie po przejeździe singletrackiem była chwila na zdjęcia przy Źródełku Cyryla, skąd wszyscy udali się lasem do Witostowic. Po dojechaniu na miejsce, przy placu zabaw, pracownicy Wydziału Promocji miejskiego urzędu, którzy organizowali wydarzenie, przygotowali ognisko. Po krótkiej regeneracji burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz i sekretarz Gminy Rafał Śledź wręczyli nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu.

Największą atrakcją rajdu był wjazd na dziedziniec Zamku na wodzie w Witostowicach. Później rowerzyści udali się do lasu w miejscowości Skalice, gdzie odbył się wspólny przejazd po skalickich pętlach singletrack’ów. Rajd zakończył się na stadionie miejskim w Ziębicach, gdzie na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek i losowanie nagród.

Rekreacyjny Rajd Rowerowy to cykliczna impreza Gminy Ziębice, której głównym celem jest propagowanie walorów turystycznych i kulturowych Ziemi Ziębickiej. Kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku.

Gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA