Express-Miejski.pl

Aktualne informacje dotyczące szczepień na koronawirusa - 26.01, godz. 10.30

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Ruszyły szczepienia seniorów. W związku z tym, oprócz codziennego raportu dotyczącego koronawirusa, będziemy także regularnie informować o liczbie osób zaszczepionych.

Na dzien 26 stycznia, godz. 10.30 w kraju wykonano 776 987 szczepień.

W województwie dolnośląskim liczba szczepień ogółem wyniosła 68 917. Drugą dawkę szczepionki otrzymały 7 584 osoby. Na Dolnym Śląsku ubiegłej doby wykonano 6 051 szczepień, a drugą dawkę otrzymało 3 128 osób.

W powiecie ząbkowickim liczba wykonanych szczepień na dzień 26 stycznia wyniosła 1 516. Dwie dawki szczepień otrzymało dotychczas 196 osób. Ubiegłej doby wykonano 105 szczepień, a drugą dawkę otrzymały 52 osoby.

ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM - RAPORT - 26.01 [KLIK]

Jak informuje rządowa strona, na której zamieszczane są statystyki dotyczące szczepień, każde szczepienie jest ujmowane w statystyce danego dnia – według daty jego wykonania, którą podał pracownik medyczny wykonujący szczepienie.

Suma szczepień prezentowanych w poszczególnych województwach może nie być równa liczbie szczepień prezentowanych na poziomie Polski. Suma szczepień w poszczególnych powiatach może nie być równa liczbie szczepień w danym województwie. Takie zjawisko jest sukcesywnie niwelowane i jest związane z jakością danych.

Szczepienie odnoszone jest do powiatu/województwa według adresu placówki, która je wykonała.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA