Express-Miejski.pl

Trzy ofiary stalkingu. Kobieta nękana telefonami od byłego partnera, dwaj mężczyźni otrzymali groźby

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ostatnim tygodniu trzy osoby z terenu powiatu ząbkowickiego zgłosiły na policję, że czują się nękane i prześladowane. Sprawy nie są ze sobą powiązane.

W ubiegłym tygodniu 45-letnia mieszkanka gminy Ziębice zgłosiła, że jej były partner, 39-letni mężczyzna nęka ją telefonami, przesyła jej wiadomości tekstowe, narusza jej prywatność, a także wywołuje u niej poczucie zagrożenia. 

Zgłoszenie dotyczące stalkingu otrzymali także policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim. Tam 14 stycznia 38-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego powiadomił, że znany mu 44-letni mężczyzna za pośrednictwem aplikacji w telefonie przesyła pod jego adresem groźby, które wzbudzają u niego uzasadnioną obawę, że mogą być spełnione. 

Dzień później o podobnym problemie policję poinformował 64-letni mieszkaniec gminy Ziębice. Z informacji, które przedstawił wynika, że chodzi o konflikt sąsiedzki, w wyniku którego sąsiad wypowiada pod jego adresem groźby, czym wzbudza u niego strach i obawę, że mogą one zostać spełnione.

Zgodnie z zapisami w prawie, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia, czy też udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat. - Postępowanie we wszystkich sprawach trwa - mówi Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policja przypomina, że jedyną słuszną metodą walki z przestępstwem stalkingu jest zgłoszenie go policji. Ofiara powinna też gromadzić dowody (np. SMS-y, e-maile, listy) i w miarę możliwości pozyskać świadków, którzy potwierdzą zaistniałą sytuację.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trzy ofiary stalkingu. Kobieta nękana telefonami od byłego partnera, dwaj mężczyźni otrzymali groźby

  2021-01-19 12:03:13

  gość: ~Czytelnik

  Jak mi żona truje, co 15 minut ze mam wracać od kolegi a ja dopiero pije drugie piwko to też mogę zgłosić nękanie?

 • 2021-01-19 12:34:28

  gość: ~nie

  @~Czytelnik
  nie, zona powinna zgłosić poczucie zagrożenia ;)

 • 2021-01-19 13:00:41

  gość: ~Nieznany

  Tak Ale ja jak kilka lat do tyłu że mój były mąż mnie wyzywa i grozi przez telefon to policja powiedziała że tym się nie zajmie że mam zmienić numer i nie słuchać co on rozpowiada i gdzie tu sprawiedliwość

 • 2021-01-19 13:11:01

  gość: ~abcd

  @~Nieznany

  to proponuje napisac skarge na pana policjanta z ktorym pani rozmawiala , tylko w taki sposob mozna dzialac

 • 2021-01-19 13:10:12

  gość: ~Czytelnik

  @~nie

  Ale jestem u kolegi, nie zdradzam jej! A po powrocie do domu idę potulnie spać jak baranek :)

 • 2021-01-19 17:06:32

  gość: ~PawełBcacy

  A te pedały robią z niewinnych ludzi przestępców później zakładają jakieś dozory bo jakieś dziadziajstwo tam przyszło, potem podpowiadają fałszywo niewiadomo co a dekiel mówi ,że taaak i te pedały później z tego robote mają

 • 2021-01-20 23:27:56

  gość: ~Ktos

  ostatnio dodany post

  Ile razy ja dzwonilam na policje i co??? I nic. Spisali i pojechali. Dopiero jak doszlo prawie do tragedii to cos zaczęlo sie dziać

REKLAMA