Express-Miejski.pl

Szukasz taniego i ekologicznego opału? Dobrze trafiłeś!

Kaloryczny, ekologiczny i tani opał. Możliwa sprzedaż na worki oraz transport fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Brykiet to coraz popularniejsze paliwo używane do ogrzewania domów. Jest idealnym zamiennikiem węgla brunatnego i spełnia wszelkie wymogi ustawy antysmogowej.

Jedna tona brykietu zastąpi dwie tony węgla brunatnego. Brykiet torfowy to idealny opał stosowany w piecach, kominkach i kotłownicach. Jego kaloryczność wynosi około 18 MJ / kg.

Brykiety z torfu są dobrą alternatywą dla tradycyjnych rodzajów paliwa jak węgiel lub opał czy pellet drzewny. Brykiety z torfu są kostkami całkowicie nieszkodliwymi dla człowieka i środowiska, ponieważ są wytwarzane bez stosowania jakichkolwiek chemicznych substancji wiążących.

  • Jakość wytwarzanego podczas palenia żaru może być porównana z węglem, ale ten produkt jest ekologicznie czysty
  • kaloryczność wynosi około 18 MJ/kg (około 80 proc. wartości opałowej dobrej jakości węgla),
  • ciepłota spalania brykietu jest trzykrotnie wyższa od drewna opałowego,
  • spokojny proces spalania
  • brak czarnej sadzy zanieczyszczającej komorę spalania i przewody kominowe,
  • popiół po spaleniu jest w 100 proc. ekologiczny, stanowi doskonały nawóz potasowo - fosforowy. Zawiera niezbędnie mikroelementy, które są potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu, oraz chronią je od wielu chorób,
  • twarde sprasowane kostki (wym. 18x6x3 cm) umożliwiają załadowanie komory spalania bez zabrudzenia otoczenia i nie rozpadają się w czasie spalania.

Ponadto brykiet pali się tak długo jak węgiel. Aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości, po osiągnięciu wymaganej temperatury paleniska, należy ograniczyć dopływ powietrza do komory spalania, zmniejszyć lub wyłączyć nawiew. Dzięki temu brykiet utrzymuje żar nawet do 10 godzin.

Cena: 590 zł / tona.

Towar sprzedaję w workach BIG BAG 550 kg lub 1100 kg, istnieje również możliwość zakupu w mniejszych workach (10 kg) w cenie 7 zł za worek. Brykiet posiada niezbędne badania oraz certyfikaty. Możliwość wystawienia faktury VAT oraz transportu. Towar dostępny od ręki.

W ofercie posiadamy także pellet sosnowy z czystej trociny tartacznej o średnicy 6 mm i kaloryczność około 18 KJ. Sprzedaż w workach BIG BAG (1100 kg) w cenie 720 zł za tonęIstnieje także możliwość sprzedaży w mniejszych workach (15 kg). W tym przypadku cena wynosi 800 zł za tonę. Minimalny zakup to paleta 500 kg.

Podstawowe parametry pelletu:
Średnica: 6 mm
Kaloryczność: około 18 MJ
Popiół: 0,3 -0,4 proc.
Wilgotność: max 8 proc.
Popiół: max 1 proc.

Magazyn:

ul. Główna 19
57-255 Przyłęk

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku: od 8 do 16
sobota: od 8 do 13
telefon: 577 690 970
www.tanipellet.com 

Możliwa sprzedaż poza wyznaczonymi godzinami pracy.

materiał sponsorowany [s]

REKLAMA