Express-Miejski.pl

Rozbudowa sieci wodociągowej w Laskach? Gmina zbiera wnioski

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Złoty Stok zbiera deklaracje chęci przyłączenia się do sieci wodociągowej w Laskach. Dokument należy złożyć do 18 stycznia. 

W związku z uchwałą Rady Ministrów z uruchomione zostało wsparcie finansowe dedykowane gminom z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane przedsiębiorstwa gospodarki rolnej złotostocki samorząd rozważa rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości Laski wraz z modernizacją systemu uzdatniania i dostosowaniem jej dla celów ochrony przeciwpożarowej.

- Realizacja inwestycji umożliwi wszystkim zainteresowanym przyłączenie się do sieci wodociągowej i dywersyfikację dostaw wody, co może się okazać istotne w sytuacji trudności z zaopatrzeniem w wodę (np. susze). Nadto dostarczana z sieci woda jest uzdatniona i spełnia wymagania stawiane wodzie do picia, co regularnie weryfikowane jest na podstawie laboratoryjnych badań mikrobiologicznych i fizykochemicznych. Zaś dostosowanie instalacji wodociągowej do warunków jakie winna spełniać przeciwpożarowa sieć wodociągowa umożliwi skuteczną ochronę Państwa nieruchomości w sytuacji kryzysowej - mówią złotostoccy urzędnicy.

Mając na względzie racjonalne, celowe i oszczędne gospodarowanie środkami publicznymi prosi się o zadeklarowanie chęci przyłączenia się do sieci wodociągowej według załączonego druku.

Deklarację należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Złotym Stoku bądź u sołtysa wsi Laski do 18 stycznia. Deklaracje można również składać drogą elektroniczną. Skan podpisanego dokumentu nalezy wysłać na adres e-mail um@zlotystok.pl. 

UMiG Złoty Stok

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA