Express-Miejski.pl

Blisko 200 tys. zł dla DPS-ów na dodatki do wynagrodzeń oraz środki ochronne i dezynfekcyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Powiat ząbkowicki pozyskał kolejne dofinansowanie dla domów pomocy społecznej. Tym razem w łącznej kwocie niemal 200 tys. zł.

To w ramach projektu grantowego pn. „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego na podstawie umowy zawartej w dniu 30 czerwca 2020 r. pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia, a Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dofinansowanie uzyskane w ramach projektu przeznaczone jest na wypłatę dodatków do wynagrodzeń oraz na zakup środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji dla personelu DPS. Wysokość uzyskanego wsparcia dla Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich wynosi 49.949,04 zł, dla Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach - 63.780,98 zł, dla Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy - 83.370,77 zł.

Okres realizacji projektu trwa od maja do końca 2020 roku.

em24.pl / Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA