Express-Miejski.pl

Kombinezony i maseczki dla ząbkowickich medyków od gminy Złoty Stok

Indywidualne zestawy ochrony osobistej i maseczki ochronne zostały przekazane przez Grażynę Orczyk - burmistrz Złotego Stoku na ręce Beaty Gil - dyrektor ząbkowickiego pogotowia ratunkowego fot.: gmina Złoty Stok

16 listopada burmistrz Grażyna Orczyk przekazała na rzecz SP ZOZ „Pomoc Doraźna” w Ząbkowicach Śląskich kombinezony jednorazowe i maseczki ochronne.

Indywidualne zestawy ochrony osobistej i maseczki ochronne zostały przekazane na ręce Beaty Gil - dyrektor ząbkowickiego pogotowia ratunkowego w ramach wsparcia dla służb ratunkowych z terenu powiatu ząbkowickiego.

- Zdajemy sobie sprawę jak wielkie jest zapotrzebowanie służb na tego typu sprzęt, który w większości jest po prostu jednorazowy. Na co dzień widzimy z przekazów medialnych z jakimi problemami borykają się służby medyczne w całym kraju. Ci ludzie naprawdę przez wiele godzin ciężko dla nas pracują, są gotowi na każde wezwanie. Zachęcamy również Państwa do wsparcia służb ratunkowych z naszego terenu - apelują złotostoccy urzędnicy.

Wszystkich chętnych do przekazania środków dezynfekujących, maseczek lub innego sprzętu, zaprasza się do kontaktu z złotostockim urzędem (tel. 74 8164164). Więcej informacji znajduje się w artykule pt. „Ratownikom zaczyna brakować środków dezynfekcyjnych i sprzętu ochrony osobistej. Możesz pomóc”.

em24.pl / gmina Złoty Stok

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA