Express-Miejski.pl

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie wsi w gminie Ząbkowice Śląskie [harmonogram]

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Przedstawiamy harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na terenach wiejskich w gminie Ząbkowice Śląskie oraz zasady odbioru tych odpadów. 

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich i ZGK Sp. z o.o. informują, że na terenie Ząbkowic Śląskich będzie przeprowadzona zbiórka następujących odpadów komunalnych:

  • mebli i odpadów wielkogabarytowych - to odpady, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach na odpady komunalne np. kanapy, fotele, meblościanki, dywany
  • zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - np. pralek, lodówek, kuchenek, odkurzaczy, telewizorów, żelazek, wiertarek, tosterów, robotów, komputerów, myszy komputerowych, klawiaturyitp. (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny musi być oddany w całości bez wymontowanej elektroniki)
  • zużytych baterii i akumulatorów, zużytych opon samochodowych, odzieży i tekstylii

Zbiórka dotyczy wyłącznie wyżej wymienionych odpadów. Prosi się o niewystawianie innych rodzajów odpadów np. gruzu, ziemi, odpadów zielonych, leków, odpadów budowlanych, opon z samochodów ciężarowych, rolniczych, przemysłowych, itp. - takie odpady nie zostaną odebrane.

Odpady należy umieszczać w wyznaczonych terminach przed godziną 6, przy granicy swojej nieruchomości, w miejscu dogodnym dla firmy odbierającej lub w przypadku nieruchomości wielorodzinnych, przy wiatach śmietnikowych. Worki lub inne opakowania, w których wystawione będą odpady powinny posiadać odpowiednią wytrzymałość, zabezpieczone przed wysypaniem, wyciekaniem, skaleczeniem. Zbiórka obejmuje wyłącznie nieruchomości zamieszkałe - odpady pochodzące z działalności gospodarczych, instytucji, itp. nie będą odebrane.

- Pozostawienie odpadów po wyznaczonym terminie i w innych miejscach jest nielegalnym składowaniem i grozi za to mandat karny w wysokości do 500 zł - przypominają ząbkowiccy urzędnicy.

em24.pl / gmina Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA