Express-Miejski.pl

Pożary samochodów osobowych i domku letniskowego - raport straży pożarnej

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu ząbkowickiego wyjeżdżali do 7 zdarzeń - 4 pożarów i 3 miejscowych zagrożeń. Jedno zgłoszenie okazało się fałszywe.

Pożary:

9 listopada, godz. 7.43 - Koziniec - pożar samochodu dostawczego. W chwili przyjazdu zastępów straży pożarnej ogniem objęta była przednia część pojazdu wraz z kabiną. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu palącego się samochodu. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 

10 listopada, godz. 18.58 - Ząbkowice Śląskie, Osiedle XX-lecia - pożar samochodu osobowego. Z chwilą przybycia zastępów straży pożarnej ogniem objęty był cały pojazd. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się samochodu oraz zakręceniu głównego zaworu zbiornika LPG. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

13 listopada, godz. 9.43 - Ożary - pożar domku letniskowego – altanki. W chwili przyjazdu zastępów straży pożarnej obiekt w całości był objęty ogniem. Brak osób poszkodowanych. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz usunięciu nadpalonych elementów konstrukcji.

14 listopada, godz. 14.06 Pomianów Dolny – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępów straży polegały na ugaszeniu pożaru sadzy w przewodzie kominowym oraz sprawdzeniu obiektu za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały obecności ukrytych zarzewi ognia oraz toksycznych produktów spalania.

Miejscowe zagrożenia:

10 listopada, godz. 20.22 Starczów - wyczuwalny zapach dymu w budynku mieszkalnym. Po dojeździe zastępów straży pożarnej okazało się że doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego wewnątrz obiektu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, oraz wykonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla. Z uwagi na wykrycie obecności czadu pomieszczenia obiektu zostały przewietrzone. Ponowne pomiary wykluczyły obecność tlenku węgla oraz ukrytych zarzewi ognia.

12 listopada, godz. 15.18. - Ząbkowice Śląskie, ul. Jasna - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie pacjenta.

13 listopada, godz. 11.56 - Laski - pochylone drzewo nad drogą gminną stwarzające zagrożenie. Działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i powiadomienia zarządcy terenu.

Alarm fałszywy:

9 listopada, godz. 18.32 - Henryków, ul. Henryka Brodatego - otwarcie mieszkania. Zgłoszenie wpłynęło od zaniepokojonych sąsiadów którzy nie widzieli lokatorki od dłuższego czasu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia lokatorka przebywająca wewnątrz mieszkania sama otworzyła drzwi i przekazała że nie potrzebuje pomocy medycznej. Zgłoszenie uznano za alarm fałszywy w dobrzej wierze.

Mirosław Gomółka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA