Express-Miejski.pl

Ruszyła 20. edycja Szlachetnej Paczki

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

14 listopada otwarciem tzw. Bazy Rodzin rozpoczęła się kolejna edycja Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 i pół tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych. – Zdajemy sobie sprawę, że będzie nam trudniej działać. Jednocześnie wiemy, że jesteśmy w tym roku potrzebni bardziej niż kiedykolwiek – zapewnia Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki. – Mimo przeciwności, Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości w tym roku odbędą się, w specjalnych okolicznościach – zapowiada Sadzik.

Otwarcie Bazy Rodzin to moment, od którego potencjalni darczyńcy mogą wchodzić na stronę Szlachetnej Paczki, by wybierać potrzebujące rodziny i dzielić się z nimi odrobiną szczęścia. Do pierwszego tygodnia grudnia można jeszcze zgłaszać kolejne potrzebujące rodziny, osobę samotną, lub osoby, które dotknęła pandemia COVID-19. Należy wypełnić i wysłać formularz.

Przemyślana pomoc materialna organizowana przez darczyńców trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. W tym roku wolontariusze będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.

em24.pl / Szlachetna Paczka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA