Express-Miejski.pl

Seniorze, masz do załatwienia pilną sprawę w urzędzie? Zostań w domu. Urzędnik przyjedzie do Ciebie

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Gmina Ząbkowice Śląskie wychodzi na przeciw seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami i uruchamia projekt pn. Ząbkowicki Mobilny Urzędnik.

Jego celem jest pomoc seniorom i osobom niepełnosprawnym z gminy Ząbkowice Śląskie w załatwieniu urzędowej sprawy niecierpiącej zwłoki.

- Zdajemy sobie sprawę, że panująca pandemia sprawia nam wszystkim wiele trudności w codziennym funkcjonowaniu. To także okres trudny w szczególności dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Seniorom rekomendowane jest pozostawanie w domach i nie wychodzenie bez wyraźniej potrzeby. Wiemy jednak, że często musicie załatwić w urzędzie jakąś pilną sprawę. Aby pomóc naszym seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami w załatwianiu spraw pilnych i niecierpiących zwłoki, podjąłem decyzję o uruchomieniu projektu Ząbkowickiego Mobilnego Urzędnika - informuje Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Projekt skierowany jest do osób w wieku 70+ oraz z niepełnosprawnościami. Zgłosić można się poprzez adres e-mail: sekretariat@zabkowiceslaskie.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 74 8 165 309. Następnie należy podać adres, temat sprawy oraz godziny, w jakich będą Państwo dostępni w domu (od godz. 8 do godz. 14). Urzędnicy proszą także o odpowiedzialność i informacje o ewentualnej odbywanej kwarantannie lub kontakcie z osobami zarażonymi.

- W podanym terminie (ten sam dzień lub następny dzień roboczy) przyjedzie do Państwa pracownik Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich i pomoże w załatwieniu sprawy bez wychodzenia z domu - dodaje burmistrz.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • (this post was banned by administrator)

  2020-11-05 20:13:42

  gość: ~pomysl

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-11-06 07:56:35

  gość: ~Szok

  @~pomysl
  Szczyt hipokryzji. Ogłaszać projekt Ząbkowickiej Komunikacji jako bardzo ważny i niezbędny. Przecież te autobusy jeżdżą puste!!! Są tak wielkie, że trudno się z nimi minąć na krzyzówce. Rano owszem zawiozę dzieciaki do szkoly(i to są te bilety miesieczne) A później są tylko utrudnieniem w życiu mieszkańców naszej gminy. Proponuje zrobić zestawienie zawierające dane ale o kosztach miesięcznych ponoszonych na ta zbędna komunikację. Spadną wtedy niektórym te różowe okulary.

 • 2020-11-06 11:28:46

  gość: ~gdzie rozsądek

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-11-06 17:03:58

  gość: ~Gość

  Hipokryzji ciąg dalszy w czasie pandemi wysyłać pracowników do starszych ludzi

 • 2020-11-06 17:33:06

  gość: ~Noo

  @~Gość
  Ta, lepiej żeby starsi biegali po urzędzie.

 • 2020-11-08 08:56:01

  gość: ~pomysł

  ostatnio dodany post

  Pan Burmistrz dobrze nadzoruje administratora i usuwa niewygodne komentarze, prawie jak w TVP, SMUTNE

REKLAMA