Express-Miejski.pl

Będą kolejne obostrzenia. Dziś konferencja

Michał Dworczyk: Sytuacja rzeczywiście jest poważna fot.: KPRM

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawi kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie - zapowiedział Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w środowej audycji Rozgłośni Katolickich Poranek Siódma 9” był pytany o termin ogłoszenia przez premiera kolejnych ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych. Bo dopóki nie ma skutecznej szczepionki, to najlepszym lekiem na epidemię jest sposób znany od starożytności, czyli izolacja, ograniczenie kontaktów międzyludzkich - oświadczył Dworczyk.

Minister zaznaczył, że rząd robi wszystko, aby nie doszło do całkowitego lockdownu w Polsce. - Rząd z jednej strony ma oczywiście podstawowy obowiązek, jakim jest zadbanie o zdrowie i życie Polaków, z drugiej strony musimy myśleć o konsekwencjach gospodarczych tak daleko idących decyzji. Natomiast sytuacja rzeczywiście jest poważna - podkreślił szef KPRM. 

Konferencja, początkowo zaplanowana na godz. 13, została przesunięta i odbędzie się godzinę później.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA