Express-Miejski.pl

Koronawirus. Rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy na najbliższe trzy dni

- Nie chcemy, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach, wiele ludzi poniosło śmierć. Czekaliśmy z tą decyzją długo, ale uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważniejsza niż życie - mówił premier Mateusz Morawiecki fot.: Adam Guz / KPRM

Od soboty przez trzy kolejne dni cmentarze w całym kraju będą zamknięte - przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

- Zdajemy sobie sprawę, że druga fala jest groźniejsza od pierwszej - mówił szef rządu. - Nie chcemy, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach, wiele ludzi poniosło śmierć. Czekaliśmy z tą decyzją długo, ale uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważniejsza niż życie - dodawał. Cmentarze będą zamknięte w całej Polsce, bez względu na wielkość miejscowości.

Premier Morawiecki po raz kolejny zwrócił się z apelem do seniorów. - To wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. Dlatego dziś apel przyjmuje formę alarmu, by seniorzy pozostali w domu. Przez najbliższe dwa tygodnie - mówił. Przypomniał także o istniejącym Solidarnościowym Korpusie Wsparcia dla Seniorów, który gwarantuje, że starsi nie zostaną bez pomocy w tym trudnym dla całego kraju czasie.

Szef rządu przedstawił także prostą dyrektywę dla administracji publicznej - wszyscy, którzy mogą, muszą pracować zdalnie. Zaapelował również do przedsiębiorców i dyrektorów firm, by pracowali i w miarę możliwości pozwalali swoim pracownikom pracować zdalnie przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie.

Dzieci przedszkolne i klas I-III wciąż mogą uczęszczać do szkół, ale nie wyklucza się, że w przyszłości i one pozostaną w domach. Wszystko zależy od ilości zachorowań. Starsi uczniowie wciąż będą korzystać z formy nauki zdalnej.

Premier odniósł się do trwających od ponad tygodnia protestów społecznych. - Ostatnio podzieliły nas sprawy światopoglądowe, ale ważniejsze od nich jest teraz nasze życie - mówił szef rządu. Zapowiedział, że poprze prezydencki projekt ustawy o zmianie ustawy dotyczącej aborcji. Dodał również, że rozumie gniew społeczeństwa, ale apeluje o pozostanie w domach zwłaszcza dla dobra seniorów.

Na koniec swojego wystąpienia Mateusz Morawiecki przekazał dobrą informację dotyczącą szczepionek. - Jest bardzo prawdopodobne pojawienie się szczepionki w styczniu dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują - dla starszych i dla pracowników medycznych. Mam nadzieję, że od początku przyszłego roku sytuacja będzie lepsza.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że aktualnie jesteśmy w momencie, kiedy w perspektywie tygodnia czy dwóch scenariusz stabilizacji może się pojawić, dlatego tak ważne jest, żebyśmy zachowywali się odpowiedzialnie. -Mamy model opieki nad pacjentem z Covid-19, rozbudowujemy szpitale covidowe. Drugim poziomem zabezpieczenia medycznego są izolatoria. Na wczoraj mieliśmy 4 tysiące miejsc w izolatoriach, w tej chwili rozbudowujemy tą strukturę do 10 tysięcy - mówił szef resortu zdrowia.

- Chcemy, żeby domownicy osoby chorej, nie musiały już czekać na telefon z sanepidu. Przyjmujemy, że ta kwarantanna będzie miała charakter automatyczny - jeśli macie współdomownika z dodatnim testem, to zostańcie w domu. Chcemy wprowadzić na większą skalę testowanie testami antygenowymi. Będą one taką samą podstawą do potwierdzenie zakażenia SARS-CoV-2 jak testy PCR - dodawał Niedzielski. Wcześniej, nawet jeśli wykonywano droższe testy antygenowe, trzeba było jeszcze wykonać test PCR, aby zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone i oficjalnie wpisanych do statystyk.

Prof. Andrzej Horban przyznał, że pozytywem jest coraz większa liczba ozdrowieńców. - Oni są odporni na ponowne zakażenie, należy ich traktować jako ludzi niezagrożonych - mówił. 

Rząd nie wprowadza na razie większej liczby obostrzeń, chcąc dokładnie obserwować rozwój pandemii w przyszłym tygodniu. - Na razie kierujemy się cyklem dwutygodniowym, przedłużamy kolejne obostrzenia o kolejne dwa tygodnie. Nie wykluczam, że tutaj te obostrzenia mogą być przedłużane o więcej niż dwa tygodnie, wszystko zależy od ilości zachorowań i analiz, jakie są przeprowadzane każdego dnia - odpowiadał premier. 

Jeśli scenariusz będzie dobry, pod koniec listopada możliwe jest odmrożenie niektórych branż, które aktualnie nie działają, bądź funkcjonują z restrykcjami. Rząd opracowuje również nową tarczę branżową dla turystyki, fitness, gastronomii i wielu innych. 

em24.pl

71

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Koronawirus. Rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy na najbliższe trzy dni

  2020-10-30 16:51:45

  gość: ~Covid

  Dramat... wigilii też zabronią...

 • 2020-10-30 19:14:52

  gość: ~Mmr

  @~Covid
  W tym kraju niedlugo nam wszystkiego zabronią szok

 • 2020-10-30 22:12:46

  gość: ~PL

  @~Mmr
  To jedź do innego kraju. Wiesz co się dzieje na świecie? Człowieku ludzie umierają, a wy jak zwykle tylko biadolicie.

 • 2020-10-30 22:28:16

  gość: ~takitam

  @~PL

  Rozumiem, że przed koroną wszyscy byli nieśmiertelni i nikt nie umierał.

 • 2020-10-31 11:18:51

  gość: ~Covid

  @~PL
  Rozumiem że Ty wiesz co się dzieje w innych krajach tak?? Z obserwacji na miejscu???Czy tylko patrzysz w tv i łykasz co Ci tam powiedzą

 • 2020-10-31 11:41:13

  gość: ~PL

  @~Covid
  Wyobraź sobie, że właśnie przyjechałem z Niemiec i to co tam się dzieje to u nas to jest luzik. Tam Policja się nie patyczkuje z takimi imbecylami jak ty.

 • 2020-10-31 12:35:37

  gość: ~Covid

  @~PL
  A co ma policja do pseudo wirusa. Oni pacyfikacje ludzi mają we krwi ( gestapowcy) to że gnębią społeczeństwo to normalka. Ale powiedz mi czy widziałeś trupy w szpitalach? Przepełnione kostnice?? Itp ... A nie wyskakujesz mi tu z policją.

 • 2020-10-31 13:45:20

  gość: ~PL

  @~Covid
  Znam jedną taką osobę jak ty, niedowiarka. Jak zachorował na Covid zmienił zdanie. Prawie umarł. Mówił mi że ból jest taki okropny, że nie ma siły się ruszyć, leżał bez ruchu i mu powietrz brakowało. Też krzyczał covid to fikcja wirusa nie ma itp. Teraz inaczej myśli, już tak nie krzyczy, spokorniał. Polak ma w sobie coś takiego, że jak sam nie spróbuje to nie uwierzy. Ja tam wole dmuchać na zimne. Lepiej trochę zbiednieć ale żyć, do grobu majątku nie zabierzesz. Ludzie krzyczą bo pieniądze tracą, chory świat, pieniądz najważniejszy. Szacunek i wpieranie innego człowieka się nie liczy, tylko kasa kasa nic więcej.

 • 2020-10-31 13:53:51

  gość: ~Covid

  @~PL
  No to jak wyzdrowaiał skoro nie ma leku na tego covida?? Widocznie złapał grypę I ciężko przeszedł.

 • 2020-10-31 15:26:18

  gość: ~PL

  @~Covid
  Czy powiedziałem, że wyzdrowiał. Nie wiem czy dojdzie do pełni zdrowia, oby tak było bo szkoda chłopa.

 • 2020-10-31 11:38:04

  gość: ~Zdzichu71l

  Wypi....laj

 • 2020-10-31 15:32:19

  gość: ~Suoe

  @~Zdzichu71l
  Super słownictwo. Jak brak argumentów to najlepiej powiedzieć wypier...Ludzie czy wy na prawdę chcecie żeby rządził wami ktoś kto używa takich słów? Przecież wcześniej czy później użyje je wobec Was samych...

 • 2020-10-30 22:14:41

  gość: ~Covid

  Poczekaj moze az tobie albo komus bliskiemu bedzie potrzebna pomoc i nie bedzie mial jej kto udzielic
  wtedy sie wypowiesz na temat wigiki mikolaja itp ok....

 • 2020-10-30 17:03:16

  gość: ~Jarecki

  Jestem ciekaw kto zapłaci za straty poniesione przed świętami?

 • 2020-10-30 17:04:36

  gość: ~Covid

  podatnik, zwykły obywatel

 • 2020-10-30 17:07:04

  gość: ~Maria

  @~Jarecki
  O jakich stratach piszesz?

 • 2020-10-30 17:23:46

  gość: ~abrakadabra

  @~Maria

  O jakich? Zapytaj tych ludzi co stoją przed cmentarzami i planowali stać przez cały weekend - od piątku do poniedziałku. Dziś wieczorem będą zmuszeni się zawinąć z prostej przyczyny - jutro nikt ich nie odwiedzi, a kwiatki które planowali sprzedać w przeciągu trzech dni, wyrzucą za dwa tygodnie do śmieci. Nie można było tej decyzji podjąć we wtorek? Wczoraj Sasin mówił, że rząd nie planuje zamknięcia cmentarzy, a tu nagle boom i cmentarze zamknięte. Wszystko na ostatnią chwilę. Morawiecki niby taki solidarny z przedsiębiorcami i wyczekał ich do ostatniej chwili :) A może on tylko w teorii jest przyjazny przedsiębiorcom, bo w praktyce chyba jakoś ciężko upatrywać logiki :)

 • 2020-10-30 17:38:17

  gość: ~Jarecki

  @~abrakadabra
  Właśnie o takich stratach mówiłem

 • 2020-10-30 22:40:48

  gość: ~takitam

  @~abrakadabra

  Jest i pozytywna strona tej kretyniady.

  ========================
  Otóż .... już po PiS-ie.
  ========================

  Co prawda mają jeszcze 3 lata, bo tyle trwa kadencja sejmu, ale .... to ostatnie 3 lata tej partii.

  .... i pomyśleć, że jeszcze całkiem niedawno głosowałem na nich.

  Czy oni nie rozumieją, że za chwilę ludzie (chorzy) będą umierać nie na Covid, a z głodu ? ... zupełnie zdrowi.

  Popatrzcie na przykład Szwecji.
  Tam już dawno po wirusie, bo nikt nie zamykał gospodarki z jego powodu.
  Owszem, ludzie umierali, ale już dawno udowodniono, że umarliby nawet gdyby siedzieli w domach z setkami maseczek na twarzy.

  Ta tzw. "walka z wirusem jest równie skuteczna jak ta ze zwykłą grypą.
  Co roku ludzie umierają na UWAGA ... zwykłą grypę, czyli na powikłania pogrypowe i nikt szat z tego powodu nie rozdzierał, a śmiertelność była niemal identyczna niż teraz na ten cały "straszliwy" Covid.

  Pojęcia nie mam, skąd ta ogólnoświatowa panika ?
  Przecież ludzie nie padają jak muchy na ulicach, czyli nie jest to ŻADNA EPIDEMIA, a tym bardziej pandemia.

  To zwykła choroba na którą można umrzeć, ale .... zdecydowana większość zarażonych nie umiera, tylko przychodzi jak zwykłą grypę, a debile z rządu gotowi są zamknąć gospodarkę, gdzie skutki tej kretyniady będziemy odczuwać przez (moim zdaniem) około 30-40 lat, zanim znowu gospodarka się pozbiera i wyrówna do tego poziomu który był jeszcze rok temu.

 • 2020-10-30 22:45:50

  gość: ~Mocher

  @~takitam
  W poniedziałek odwrócą kota ogonem, że to dla dobra mocherów...

 • 2020-10-30 19:18:49

  gość: ~Mk

  @~Maria
  Tak trudo zrozumiec jakie straty? Widzisz tych ludzi marznacych ze zniczami i chryzantemami aby sprzedac? Ile pieniedzy im poszlo no i teraz co z tym robic?Popieprzony PIS mogl tydzien temu dac taka informację a nie bomba dzisiaj i ludzie po nocach biegaja po cmentarzach

 • 2020-10-30 19:29:03

  gość: ~mieszkaniec

  @~Jarecki kur wa jakie straty

 • 2020-10-30 22:13:43

  gość: ~PL

  @~Jarecki
  Będziesz żył, to mało?

 • 2020-10-30 22:14:38

  gość: ~PL

  @~Jarecki
  Będziesz żył, to mało?

 • 2020-11-01 09:32:50

  gość: ~Ren

  @~Jarecki
  A kto zapłaci za twoje leczenie jakbyś niedaj bóg się zaraził

 • 2020-10-30 17:05:29

  gość: ~Mieszkaniec

  Najlepiej niech zamkną NAS w domach. Bo poco mamy wogóle wychodzić z domu.

 • 2020-10-30 17:24:50

  gość: ~Antek

  To załatwili wszystkich co żyją z handlu kwiatami,zniczami brawo , dla wybranych otworzy się cmentarz bo prezesuniowi się nie odmawia *****. *** Nosal wypowiedz się ty jesteś ekspert pisowski wlazidupa i klakier dudowski

 • 2020-10-31 16:10:22

  gość: ~Hik

  @~Antek
  O zamknięciu cmentarzy już od dawna się mówiło. Ja się już wcześniej przygotowałam i jest ok. A jak ktoś wszystko robi na ostatnią chwilę to Jego problem.

 • 2020-10-31 16:45:20

  gość: ~Antek

  @~Hik pomyślałeś że może ktoś pracuje od rana do wieczora? W sektorze prywatnym się zapiera....ala to nie budżetówka od 7 do 15 i po południu siłownie,baseniki taki kraj i rząd

 • 2020-10-31 18:54:55

  gość: ~PL

  @~Antek
  Ciekaw gdzie się tak zapie...? Możesz się zatrudnić do budżetówki kto ci broni, ale dla ciebie pewnie za niskie zarobki. Wolisz harować do śmierci na nowe auto itp materialne przedmioty. Do grobu i tak tego nie zabierzesz. Życie przeleci a ty tylko kasa kasa. Zatrzymaj się odpocznij może mniej zarobisz, ale będziesz żyć. pozdrawiam

 • 2020-10-30 18:11:02

  gość: ~Ja

  Zobaczycie jak kaczor na dwóch łapach odwiedzi groby swoich bliskich mimo zakazu!A my to ten gorszy sort!

 • 2020-10-30 18:48:57

  gość: ~Autor

  Ludzie spokojnie wizyty na kilka dni by rozłożyli a tak dzisiaj ruszyli po nocy wszyscy debilstwo

 • 2020-10-30 18:49:24

  gość: ~Mieszkaniec

  Cmentarze zapomnieli jeszcze dziś zamknąć. Wieczorna godzina a ludzi na cmentarzu jak we wszystkich świętych.

 • 2020-10-30 19:03:45

  gość: ~Barny

  To trzeba mieć naj ebane w głowie. Tylko wyborca pisiorów jest w stanie to zrozumieć. Wczoraj mówią że rząd nie planuje zamykać cmentarzy dzisiaj je zamykają. Co się zmnieniło bprzez 24h? Przyrost nowych przypadków jest ten sam cały czas więcej. Jak wiedziali że planują zamknąć to WYSTARCZYŁO NIE KŁAMAĆ!! Powiedzieć wcześniej i każdy by w tygodniu zrobił wizytę. Ludzie co sprzedają znicze i kwiaty też by zarobili. Oszuści bez żadnego planu i pomysłu. Kto doradza pinokiowi i kotowi chce znać nazwiska

 • 2020-10-30 19:33:30

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Barny
  Bo Pisiory nie chcą pomagać obywatelom tylko ich zniszczyć. Robią wszystko aby zadłużyć ciężko pracujących obywateli i doprowadzić do upadłości...

 • 2020-10-30 22:16:50

  gość: ~Defekt Mózgu

  @~Mieszkaniec
  Ot, przeczytał z kartki .

 • 2020-10-30 19:55:17

  gość: ~Anty PiS

  Ciekawe czy Kaczyński ten łeb skórzany braciszka odwiedzi. Pewnie tak bo on może wszystko. Precz z PiS em

 • 2020-10-30 20:00:27

  gość: ~Mat

  A co Pinokia nie znacie co innego mówi co innego zrobi Duda i reszta Pislandu również tacy ludzie fałszywi ale ktoś wybrał za Srebrniki

 • 2020-10-30 20:15:11

  gość: ~Antek

  Krotko J...c PIS

 • 2020-10-30 23:46:50

  gość: ~PO KO

  @~Antek
  ***** KO. Kakao , to nawet Bercik zrobi.

 • 2020-10-30 20:15:50

  gość: ~Antek

  Odjebali numer świata

 • 2020-10-30 20:19:19

  gość: ~Halo

  @~Antek
  Bardzo dobrze zrobili. O Zmarłych należy pamiętać cały rok. Nic mi się nie stanie jak nie pójdę w niedzielę. Pójdę w następną.Ale problem...Ludzie to tym aby trzeba myśleć za nich.

 • 2020-10-30 20:31:36

  gość: ~To ja

  @~Halo
  Ty zjebie a Boże Narodzenie też przełożysz tydzień później, bo co to za różnica ,o kościele trzeba pamiętać przez cały rok a nie tylko w święta.

 • 2020-10-30 20:56:54

  gość: ~Mini

  @~To ja
  Kościół już się kończy.Upadek jest blisko

 • 2020-10-30 22:01:24

  gość: ~Mieszkaniec

  I po hu...sie stresujesz....zycie wazniejsze chyba mlotku moherowy

 • 2020-10-30 20:55:59

  gość: ~Covid

  @~Halo
  Za tydzień to już będzie lockdown więc sobie nigdzie nie pójdziesz... za łatwo idzie im ta tresura :/

 • 2020-10-31 15:05:13

  gość: ~GoT

  @~Halo
  Nie, nie zrobili dobrze. Powinni byli to ogłosić na początku tygodnia, a nie w ostatniej chwili.

 • 2020-10-30 21:44:55

  gość: ~xxx

  ***** ** . Legenda: ** - Koalicja Obywatelska.

 • 2020-10-30 21:49:58

  gość: ~Mordercy

  Jak jest różnica pomiędzy politykiem odpowiedzialnym a błaznem? Morawiecki podejmuje decyzję o zamknięciu cmentarzy, mając na uwadze trudną sytuację pandemiczną. Politycy Platformy Niemieckiej i Lewicy Tęczowej zaś zachęcają do udziału w marsA, podczas których dochodzi do masowych zakażeń. Masowa zabawa błaznów i zbrodniarzy opozycyjnych wkrótce wystawi rachunek za który całe społeczeństwo będzie musiało zapłacić.

 • 2020-10-30 22:25:53

  gość: ~PL

  @~Mordercy
  Mądre słowa, ale co poniektórym ciężko to zrozumieć. Niemieckie media wyprały im mózgi, nie myślą samodzielnie. Chodzą cały dzień z nosem w smartfonie i czekają na rozkazy. To nowe pokolenie doprowadzi świat do zagłady i to jest wina nas wszystkich, kupujemy im te zabawki od najwcześniejszych lat, żeby pokazać że mnie też stać, a dzieci przez te smartfony, tablety tracą mózg, cofają się w rozwoju. Bez dostępu do internetu nie potrafią funkcjonować, nie potrafią myśleć samodzielnie, powielają bez opamiętania to co zobaczyły w tych urządzeniach, są sterowani jak maszyny.

 • 2020-10-31 07:31:25

  gość: ~Optymista

  @~PL Też jestem za tym żeby była kara chłosty dla satanistów i przymus pracy na polu plebanka

 • 2020-11-01 15:54:32

  gość: ~yebać PiS

  ostatnio dodany post

  @~Optymista
  Optymista sam zapierdalaj u plebana a na koniec zrób mu lache tak jak to lubicie obydwaj.

 • 2020-10-31 08:47:04

  gość: ~smutnykrajsmutnychludzi

  @~PL
  Powiedział człowiek kropka w kropkę cytujący najbardziej zmanipulowane medium w Polsce. "No tak to te internety panie, kto to widział żeby weryfikować informacje w kilku źródłach? Toż to wariaci Ci młodzi, w dupach się poprzerwacalo żeby tvp nie wierzyć na słowo. Ojj zobacz Halinciu jaki kawaler z tego naszego Jareczka jak dzielnie kościółka nam broni". Smutno śmieszne jest gdy myśleć samodzielnie każe osoba która od urodzenia jeszcze tego ani razu nie robiła.

 • 2020-10-31 11:49:38

  gość: ~PL

  @~smutnykrajsmutnychludzi
  Dla was jak ktoś myśli inaczej jak wy to tylko ogląda TVP. Dla twojej wiedzy mało co oglądam TV, czerpie informację z różnych źródeł z internetu. To co zaobserwowałem to to, że lewactwo siłą próbuje narzucić swoją wolę. Tak niedawno były wybory i większość zdecydowała, więc dajmy im rządzić, a nie wieczne stękanie narzekanie i opluwanie jeden drugiego, a już zapomnieli jak zapierniczali za parę zł. na miskę ryżu. Szkoda gadania. Mózgi zlasowane, roszczeniowa młodzież, wszystko się im należy, a od siebie nic. Idź do pracy i zapracuj na swoje przyjemności to nie będziesz miał czasu narzekać.

 • 2020-10-31 13:55:24

  gość: ~smutnykrajsmutnychludzi

  @~PL
  Myślę że ktoś ogląda TVP po tym gdy rzuca praktycznie cytaty propagandy tłoczonej w TVP. O braniu za ryj i zapierniczaniu o misce ryżu to akurat premierowi morawieckiemu się wymskneło. Narzucanie swoich poglądów? W którym momencie? Ja zauważam wręcz odwrotne zjawisko. Nawet przy okazji tych protestów, to kościół i pis odebrał możliwość wyboru i narzucił swoją ideologię. Z resztą staram się odpowiadać na komentarze neutralnie zachowując kulturę a zazwyczaj 99% odpowiedzi miłujących bliźniego to ataki personalne i tworzenie sobie w głowie obrazu mitycznego lewaka chcącego zniszczyć Polskę. Twoja narracja jest rodem wyjęta z tvp czy innych wrealu24(polecam sprawdzić kto tam dokłada pieniążki do ich działania). Naprawdę nie rozumiem tego że tak łatwo dajecie sobie wmówić jakiś sztuczny podział na lewaków i prawakow, zamykając się w bańce informacyjnej i nawet nie próbując wysłuchać i zrozumieć o co chodzi drugiej stronie, tylko ślepo idąc za jakimś politykiem cynicznie wykorzystującym wiarę do własnej rozgrywki politycznej. Nie zdziwicie się jak w końcu ta "rozszczeniowa młodzież" po prostu wyjedzie z tego kraju w pizdu zostawiając was w waszej obleganej zewsząd twierdzy nienawidzących wszystkich na około, a wtedy skończy się 500+ i 13emerytura bo już całkowicie polski system finansowy padnie na ryj. Nie wiem czy zastanawialiście się dlaczego brakuje tylu lekarzy i personelu medycznego skoro tylu ich kształcimy? Dlaczego po studiach pakują się i jadą na zachód? Bo są źli i gardzą polakami? Czy może dlatego że w Polsce nawet chcąc leczyć nie ma do tego narzędzi przez zrujnowany nfz, zarabiają w tym kraju marne grosze a na koniec jeszcze pacjenci plują im w twarz, niszczą samochody, piszą po domach, a rząd zwala na nich winę bo się nie angażują w trakcie epidemii. Tak na wiosnę trąbili o tym że będzie druga fala na jesień, a co w tym czasie zrobili żeby przygotować do niej służbę zdrowia? Szczerze to dziwie się tym lekarzom którzy tu zostali i dalej leczą tych którzy ich opluwają...

 • 2020-10-31 11:25:41

  gość: ~Covid

  @~Mordercy
  Nie no ręce opadają... Co Ty masz w głowie... wyłącz tv

 • 2020-10-31 11:37:30

  gość: ~Margo

  @~Mordercy
  Ale z Ciebie pisowski popapraniec może ciamkasz kaczuszce.. ?

 • 2020-10-30 22:48:28

  gość: ~Yebać

  Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
  Nie damy pogrześć mowy.
  Polski my naród, polski lud,
  Królewski szczep Piastowy.
  Nie damy, by nas zgnębił wróg!
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

  Do krwi ostatniej kropli z żył
  Bronić będziemy ducha,
  Aż się rozpadnie w proch i w pył
  Krzyżacka zawierucha.
  Twierdzą nam będzie każdy próg!
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

  Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
  Ni dzieci nam germanił,
  Orężny stanie hufiec nasz,
  Duch będzie nam hetmanił.
  Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg!
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

  Nie damy miana Polski zgnieść
  Nie pójdziem żywo w trumnę
  Na Polski imię, na jej cześć
  Podnosi czoła dumne.
  Odzyska ziemi dziadów wnuk!
  Tak nam dopomóż Bóg!
  Tak nam dopomóż Bóg!

 • 2020-10-30 23:25:11

  gość: ~sara35

  cmentarze zamykają a pracodawcy każą starszym przedemerytalnym pracownikom pracować przez 8 godzin na dworze w miejscach gdzie nie mają się gdzie schować przed deszczem czy wiatrem i to teraz w listopadzie nie mówiąc o jakimś ciepłym napoju czy skorzystaniu z toalety może niech od razu wyślą nas na cmentarze byśmy wykopywali sobie groby zostanie im tylko zakopanie grobu zero empatii liczy się tylko jedno...

 • 2020-10-31 00:12:06

  gość: ~sara35

  jeszcze jedno lizusy i dupowłazy będą siedzieć w ciepłych pomieszczeniach a reszta ta niestety już schorowana która nie może iść na rentę bo są na przykład samotni i finanse nie pozwoliłyby im przeżyć niech zapierdala pięknych czasów doczekaliśmy i mamy rząd dbający wyłącznie o czubek własnego nosa

 • 2020-10-31 00:08:48

  gość: ~ksiadz

  Czego nie rozumiecie? kaczor chce po cmentarzach pochodzić a przecież od Was może się zarazić...

 • 2020-10-31 07:53:48

  gość: ~xxxx

  Kolejny pisowski geniusz zamknął od północy cmentarze aby uchronić ludzi przed zarażeniem A doprowadził do jednorazowego spędu. W całej Polsce wczoraj były tłumy na cmentarzach i na drogach dojazdowych. Jego decyzja a może jarka przyniosła wręcz odwrotny skutek.

 • 2020-10-31 09:01:24

  gość: ~GOSC

  Kibole beda pilnowac cementarzy bo ludzie przez ploty przejda ha ha PISLAM

 • 2020-10-31 09:09:54

  gość: ~Marcin

  W tych pokurwionych czasach zakazów dla wszystkich wierzących w pandemię polecam książkę FAŁSZYWA PANDEMIA - KRYTYKA NAUKOWCÓW I Lekarzy. Może choć nikły procent zmieni swoje zdanie. W obecnych czasach zostały przyjęte tylko najgorsze scenariusze, kto myśli inaczej jest "kosmitą" :D przykłady YouTube czy fb gdzie już zostały narzucone blokady. Wyłącz telewizor, włącz myślenie.!!!

 • 2020-10-31 09:34:48

  gość: ~mieszkaniec

  Wam LEWAKOM POzostał tylko Halloween!

 • 2020-10-31 11:47:01

  gość: ~xxxx

  @~mieszkaniec
  Pisowski pustak

 • 2020-10-31 12:04:16

  gość: ~mieszkaniec

  @~xxxx prawda boli co

 • 2020-10-31 14:50:30

  gość: ~xxxx

  @~mieszkaniec
  Oglądałeś pytanie na śniadanie w TVP? Tam też propagowsli Halloween. Nie zabolało Cię

 • 2020-10-31 11:29:25

  gość: ~Anty PiS

  Jeb.ać PiS

 • 2020-10-31 14:09:07

  gość: ~Mieszkaniec

  @ŁukaszGrysiak FB
  Mamy prze******
  - Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite! - komentował ....w trakcie spotkania z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełło, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem oraz jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. Rozmowę nielegalnie nagrano w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele

  .....będąc prezesem BZ WBK miał oferować dziesiątki tysięcy złotych w ramach wsparcia dla byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL Aleksandra Grada. – Zapytajcie go tak po cichu. Ja bym spróbował tak bardziej jednorazowo. Pięć dych czy siedem, czy stówkę mu damy na jakieś badania czy na coś – mówił na nagraniu z afery taśmowej

  Kiedy ludzie zapier za miskę ryżu, jak było w czasach po II Wojnie Światowej, to wtedy gospodarka się odbudowywała – mówił .......podczas spotkania elity wielkiego biznesu w restauracji Sowa i Przyjaciele.

  ...... premier IV RP na żołdzie ......., wpływowy członek zgniłych elit Magdalenki, były ekonomiczny doradca Tuska, dandys banków, finansów i całej zgnilizny postkomunistycznej Polski, odbywający staże w niemieckich bankach, wypłynął na opozycyjnej legendzie ojca....

  Gdy już się wystarczająco nażłopał, zamienił banki na klęcznik u Rydzyka - bo przecież ludzie są tacy głupi, że to działa, niesamowite!

  Co jeszcze ciekawego powiedział na taśmach u Sowy? Ano sam siebie zaliczył do elity rządzącej światem

  Teraz bardzo się poci aby zapunktować u tejże elity i grzecznie wprowadza na terenie konającej Polski cały pandemiczny plan globalistów

  Niestety ale nie będzie dla niego szubienicy, podobnie jak dla żadnego z .......zbrodniarzy, nie te czasy

  Po upadku partyjnego gangu, ścierwa pójdą do zagranicznych korporacji wysługiwać się krwiopijcom za setki tysięcy euro i bedą rechotać, zajadając kawior, że niesamowite, ludzie są tacy głupi, że to działa

  Bandyci. Przestępcy. Kryminaliści. Zakłamane i zdegenerowane do szpiku kości szumowiny. Pasożyty żywiące się krwią władzy, pieniędzy i społecznego strachu

  Ich najwybitniejszy dzisiejszy przedstawiciel, .....zamknął ludziom cmentarze na kilka godzin przed Świętem Zmarłych, z troski o seniorów, podobno, w sytuacji gdy nadzorujące dandysa .... ochraniane przez całe kompanie policji, wywołało w kraju wojnę i protesty, które za miesiąc pociągną falę śmierci tychże seniorów

  Co można zrobić z tymi bandytami? Otóż niewiele. Obalić ich przy pomocy lewicowych macherów od strajku kobiet? To żadne rozwiązanie gdyż doprowadzi do władzy inne g..., tęczowo - sorosowe

  To klincz. Sytuacja bez wyjścia. Swoisty polski kompleks Edypa. Bez względu na dokonany wybór, będzie źle. Tragicznie

  Dandys i jego zbrodniczy gang odejdą. Upadną. Pozostaną jednak zgliszcza. Zniszczona gospodarka. Zniszczeni ludzie. Zniszczony kraj

  A oni nadal będą kawior popijać szampanem

  Będą żreć kawior, popijać szampana i szczać z góry na wszystkich, bo jednak większość jest naprawdę tak głupia, że im ten kawior funduje

  A teraz załóż maseczkę niewolniku, idź do Lidla i kup sobie makaron na Wszystkich Świętych, a potem włącz TVP

 • 2020-11-01 09:17:56

  gość: ~pio pio

  Ojejku i co teraz z co roczną rewią mody będzie kobiety tego nie przeżyją króciótkie spódniczki i wysokie buty niestety nie będą mogli Polki założyć i pochwalić się wszystkim jak się pięknie ubrały na cmentarz.Co roku Polki zamiast skupić się na Wszystkich Świętych traktują cmentarz jak konkurs piękności.

REKLAMA