Express-Miejski.pl

Mieszkańcy gminy Ziębice wymieniają stare piece węglowe na gazowe

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

60 mieszkańców skorzysta z dotacji gminy Ziębice na wymianę starych kotłów. To największa do tej pora liczba zawartych umów od kiedy samorząd realizuje program.

W 2017 roku dofinansowano 26 wniosków, w 2018 - 43, a w 2019 - 37. W bieżącym roku rada miejska na wniosek burmistrza zdecydowała o dołożeniu dodatkowych 100 tys. zł, a Urząd Miejski w Ziębicach wdrożył nowy, własny dotacyjny program gminny.
 
Zdecydowana większość mieszkańców wnioskuje o wymianę pieców węglowych na kotły gazowe. - Kontynuacja gminnego programu będzie także w przyszłym roku, a połowę środków przeznaczymy na wymianę starych pieców w lokalach komunalnych - informuje burmistrz Mariusz Szpilarewicz. Maksymalna kwota dotacji z programu gminnego to 5 tys. zł do jednego wymienionego źródła ciepła.
 
Ze sporym opóźnieniem, spowodowanym nie tylko pandemią i przedłużającym się podpisaniem umowy z instytucją pośredniczącą oraz długotrwałą procedurą wyłonienia firmy (operatora projektu), rozpocznie się program unijny „Modernizacja systemów grzewczych i odnawialne źródła energii w Gminie Ciepłowody i Gminie Ziębice - projekty grantowe dotyczące zwalczania emisji kominowej”.
 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA