Express-Miejski.pl

Misterium pieśni w Henrykowie

Misterium pieśni w Henrykowie fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

24 października w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela w Henrykowie odbyło się misterium pieśni.

Po wieczornej mszy, zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w podróży śladem tradycyjnych pieśni dolnośląskich i ludowych w wykonaniu wrocławskiego kobiecego kwartetu KOSY.

- Przy wtórze intrygującego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec i instrumentów perkusyjnych wybrzmiały pieśni repatriantów, w których zapisane są tęsknoty znane także współcześnie żyjącym. KOSY za pomocą twórczych aranżacji i nowych interpretacji snuły muzyczną opowieść, na którą składały się wciąż aktualne historie, które poruszają, bawią i zbliżają do miejsca, z którego wyrastają nasze korzenie, do źródła - czytamy na stronie ziębickiego urzędu.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu pn. „Henryków 2020 - 750. lat pierwszego zdania w języku polskim” realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020.

em24.pl / Gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA