Express-Miejski.pl

ZUS wrócił do sanatoriów

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie kieruje na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS.

Każda osoba przed wyjazdem do sanatorium dostanie z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą wraz z ulotką informująca o nowych
zasadach wynikających z sytuacji epidemiologicznej.

Po otrzymaniu zawiadomienia należy się skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny numer telefonu. Ośrodek rehabilitacyjny poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie – test w kierunku
SARS-CoV-2.

- Jeśli nasz klient jest kierowany na rehabilitację w systemie ambulatoryjnym, czyli w miejscu swojego zamieszkania wtedy nie wykonuje testu – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Ważne jest jednak żeby test nie był zrobiony nie wcześniej niż sześć dni przed wyjazdem i tylko negatywny wynik pozwala na wyjazd do sanatorium – wyjaśnia rzeczniczka.

Obowiązkowy test każdy wykona bezpłatnie. Wynik testu jest przekazywany pacjentowi telefonicznie.

Aktualną listę punktów pobrań można znaleźć tutaj [KLIK] 

Do sanatorium trzeba zabrać ze sobą środki ochrony osobistej takie jak rękawiczki, maseczki lub przyłbice a na miejscu pamiętać o zachowaniu zalecanej bezpiecznej odległości od innych osób, częstym myciu i dezynfekcji rąk, przestrzeganiu regulaminu i wewnętrznych zarządzeń ośrodka związanych z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.

- Podkreślam jeszcze raz - zanim nie dostaniemy informacji o negatywnym wyniku testu – nie planujemy podróży – przestrzega Kowalska-Matis. – Jeżeli ktoś nie może wyjechać powinien powiadomić o tym swój oddział ZUS. Jeśli ktoś jest na kwarantannie albo w izolacji lub przebywa z osobą w kwarantannie albo izolacji w warunkach domowych nie może jechać do sanatorium! W razie dodatkowych pytań należy skontaktować się z Oddziałem ZUS – w sprawie otrzymanego skierowania na rehabilitację lub z Ośrodkiem rehabilitacyjnym – np. w sprawie godziny przyjazdu - dodaje.

L.p.

województwo

Liczba ośrodków rehabilitacyjnych współpracujących z ZUS w 2020

 
 
 
 

1

mazowieckie

8

 

2

śląskie

6

 

3

małopolska

9

 

4

wielkopolskie

2

 

5

dolnośląskie

10

 

6

pomorskie

6

 

7

łódzkie

4

 

8

kujawsko-pomorskie

11

 

9

zachodniopomorskie

7

 

10

podkarpackie

6

 

11

lubelskie

3

 

12

warmińsko-mazurskie

6

 

13

świętokrzyskie

1

 

14

lubuskie

2

 

15

podlaskie

2

 

16

opolskie

0

 

 

suma

83

 

Lokalizacja ośrodków rehabilitacyjnych współpracujących z ZUS w 2020 roku - mapka [KLIK]

ZUS

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA