Express-Miejski.pl

Pijani jak bela wsiadają za kółko. Rekordzista miał ponad 3.3 promila

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Na nic zdają się policyjne i medialne apele, aby nie kierować pojazdem po spożyciu alkoholu. Niektórzy kierowcy najpierw imprezują, a potem wsiadają za kółko i jadą.

1 sierpnia po godz. 22 w Ząbkowicach Śląskich policjanci zatrzymali 38-latka z powiatu ząbkowickiego kierującego Audi A3, który wydmuchał ponad 3 promile! Mężczyzna po wykonaniu czynności przez policjantów został zwolniony, a jego pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Tego samego dnia tuż przed północą w Zwróconej policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 26-latka z powiatu ząbkowickiego jadącego Alfą Romeo, który miał w organizmie 1.3 promila. Mężczyzna po przeprowadzeniu czynności został zwolniony, a jego pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

7 sierpnia w Wigancicach (gm. Ziębice) mundurowi mieli do czynienia z jednym z rekordzistów. 38-latek z powiatu ząbkowickiego kierujący Volkswagenem Passatem miał w organizmie 3.32 promila! Jego po wykonaniu rutynowych czynności również zwolniono.

8 sierpnia po godz. 13 na drodze krajowej nr 46 w Laskach (gm. Złoty Stok) policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena Polo. Okazał się nim 72-latek z powiatu oświęcimskiego, który podróżował autem, choć wcześniej spożywał alkohol. Po badaniu alkomat wskazał u mężczyzny 2.12 promila.

Prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo i grozi za nie: grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto pijani kierowcy muszą liczyć się z zabraniem prawa jazdy i zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

W ostatnich dniach mundurowi zatrzymali też dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami, choć posiadali aktywny zakaz.

4 sierpnia przed godz. 10 w Ożarach mundurowi zatrzymali 64-latka z powiatu ząbkowickiego jadącego rowerem, który miał w organizmie 0.24 promila, a ponadto naruszył wydany w czerwcu 2020 roku przez sąd w Ząbkowicach Śląskich zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

6 sierpnia w Targowicy (gm. Ciepłowody) w ręce funkcjonariuszy wpadł 40-latek z powiatu strzelińskiego. Mężczyzna pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd w Jastrzębiu-Zdroju kierował pojazdem marki Audi. Po wykonaniu czynności został zwolniony, a jego pojazd zabezpieczono.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA