Express-Miejski.pl

Plaga nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad trzy promile

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Wakacyjne miesiące każdego roku oznaczają wzmożoną liczbę pijanych kierowców na drogach w całym kraju. Nie inaczej jest w powiecie ząbkowickim.

W ciągu kilku dni policjanci wyeliminowali z ruchu sześciu pijanych kierowców.

27 lipca po północy na ul. Przemysłowej w Ziębicach mundurowi zatrzymali 33-latka z powiatu ząbkowickiego, który jechał rowerem i miał w organizmie promil alkoholu. Tego samego dnia około godz. 20 w Szklarach doszło do kolizji rowerzysty z Volkswagenem Passatem. Jak się okazało, 27-letni kierowca jednośladu miał w organizmie 1.4 promila.

29 lipca zaraz po północy w Byczeniu (gm. Kamieniec Ząbkowicki) wpadł 35-latek podróżujący Mazdą. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie 0.52 promila. Mężczyzna został zwolniony, a jego pojazd przekazano osobie wskazanej.

31 lipca o godz. 21.20 na krajowej ósemce w Ząbkowicach Śląskich policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 29-latka z powiatu ząbkowickiego jadącego pojazdem marki Audi. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 1.5 promila. Po wykonaniu czynności kierującego zwolniono, a jego auto zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

1 sierpnia po godz. 22 na krajowej ósmece w Szklarach policjanci zatrzymali 38-latka z powiatu ząbkowickiego, który jechał Audi A3 i miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jego pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono.

1 sierpnia tuż przed północą na krajowej ósemce na wysokości Zwróconej wpadł 26-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który zdecydował się wsiąść za kółko pojazdu marki Alfa Romeo, choć wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego 1.3 promila. Auto, którym podróżował także zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a kierujący po wykonaniu czynności został zwolniony.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Plaga nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad trzy promile

  2020-08-05 18:02:51

  gość: ~Mieszkaniec gminy

  Dopóki będą zwalniani do domu po wykonaniu czynności to będą mieli gdzieś swoje i innych bezpieczeństwo. Obligatoryjnie za każdy promil miesiąc paki

 • 2020-08-05 19:42:33

  gość: ~Zabk

  ostatnio dodany post

  Nieoznakowany pojazd z radarem nie podejmuje interwencji zwykły patrol i przekracza znacznie prędkość w terenie zabudowanym... To łamanie kodeksu drogowego i prawa stanowienie niebezpieczeństwa i możliwości wypadku jak i jazda z pomiarów na zderzak, to celowe łamanie przepisów i zagrożenie dla życia. Proszę się tym zająć panie komendancie sprawa zostanie zgłoszona

REKLAMA