Express-Miejski.pl

Nowy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu ząbkowickiego

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Łącznie w sobotę i niedzielę w Polsce zanotowano ponad tysiąc przypadków zachorowań koronawirusem. Jeden z nich dotyczy powiatu ząbkowickiego.

Wczoraj (tj. 1 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 658 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 15 na terenie Dolnego Śląska. Jak dodał Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski, zdiagnozowane przypadki dotyczyły Wrocławia, Legnicy, Wałrzycha, a także powiatów: polkowickiego, ząbkowickiego, trzebnickiego, wrocławskiego, bolesławieckiego i wołowskiego. W naszym powiecie potwierdzono jeden nowy przypadek. Łącznie od początku epidemii na dzień 2 sierpnia w powiecie ząbkowickim odnotowano 61. przypadków zarażeń wirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły.

Dziś (tj. 2 sierpnia) spośród 548 nowych przypadków w całym kraju i 16 na terenie województwa dolnośląskiego, nie stwierdzono nowych przypadków na terenie powiatu ząbkowickiego.

Od początku epidemii w całej Polsce stwierdzono 46 894 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zanotowano 1731 zgonów. Na Dolnym Śląsku liczba zakażeń wynosi 3289 osób, z czego 155 zmarło.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA