Express-Miejski.pl

Dożynki w gminie Stoszowice oficjalnie odwołane

Decyzja o odwołaniu Święta Plonów wynika przede wszystkim z troski o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy fot.: em24.pl

Święto Plonów w gminie Stoszowice, które zaplanowane było na sierpień zostało oficjalnie odwołane ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. 

Szanowni Mieszkańcy gminy Stoszowice,

niestety, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzonym reżimem sanitarnym dotyczący zakazu gromadzenia się i organizacji uroczystości powyżej określonej liczby osób, po konsultacji z radnymi Gminy Stoszowice, sołtysami, komitetem organizacyjnym Dożynek Gminnych i kierownikami naszych jednostek organizacyjnych, podjęto decyzję o odwołaniu tegorocznych dożynek, które miały się odbyć w sierpniu w Grodziszczu.

Wynika to przede wszystkim z troski o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy, dla których Święto Plonów to od pokoleń stały i nieodzowny punkt w kalendarzu wydarzeń. Gmina Stoszowice nie zapomina o swoim rolniczym rodowodzie, dlatego dziękując rolnikom za żniwa organizuje co roku tradycyjne Dożynki. Dla mieszkańców, którzy mieszkają na wsi od pokoleń to stały i nieodzowny punkt w kalendarzu wydarzeń. W tym szczególnym roku, świętować będziemy w mniejszym gronie w sołectwach, parafiach z zapewnieniem obowiązujących wytycznych epidemicznych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do wspólnego, tradycyjnego świętowania i spotkamy się, by móc razem podziękować Panu Bogu za plony, a rolnikom przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i codzienny trud.

Gmina Stoszowice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA