Express-Miejski.pl

Jest estetyczniej i nowocześniej. Od kilku lat trwa rewitalizacja podwórek w Ząbkowicach Śląskich

Od kilku lat podwórka w Ząbkowicach Śląskich zyskują nowy wygląd fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie cały czas realizuje przebudowę podwórek znajdujących się na terenie miasta. Stare, zaniedbane tereny dzięki remontom zyskują nowy wygląd.

Kilka dni temu samorząd wybrał wykonawcę na przebudowę kolejnego podwórka - między ul. Armii Krajowej i ul. Dolnośląską. Realizacją zadania zajmie się firma Zbylbruk z Bobolic, a koszt całej inwestycji wyniesie blisko 548 tys. zł. Początkiem lipca rozpoczęły się już prace na podwórku zlokalizowanym przy ul. Szkolnej, pomiędzy ul. Armii Krajowej i ul. Dolnośląską. Prowadzi je firma Rokam z Ząbkowic Śląskich, a koszt realizacji zadania opiewa na kwotę 860 tys. zł.

Przebudowa obu podwórek realizowana jest z programu „Poprawa jakości środowiska miejskiego”, w ramach którego zostało określonych osiem obszarów, na których były, są lub będą prowadzone prace związane z przebudową terenów. Dotyczą one ul. Aliantów (naprzeciwko wjazdu na parking obok byłego gimnazjum nr 2), ul. Słowackiego (między ul. Bohaterów Getta i św. Wojciecha, za Krzywą Wieżą), ul. Armii Krajowej i ul. Dolnośląskiej (od parkingu za smażalnią do ul. Szkolnej za skrzyżowaniem ulic Armii Krajowej, Kłodzkiej i Dolnośląskiej), ul. Szkolnej (naprzeciwko posesji 33,35 przy ul. Proletariatczyków), Ciasnej (za parkingiem przy ul. Proletariatczyków), ale również części Parku Miejskiego (za wiaduktem) oraz starego cmentarza przy ul. 1 Maja.

Wkrótce powinna rozpocząć się też rewitalizacja podwórka przy ul. Głowackiego 5 w Ząbkowicach Śląskich. Aktualnie samorząd jest w trakcie rozstrzygania przetargu na opracowanie kompleksowej dokumentacji zadania. To zadanie będzie w całości wykonane ze środków własnych samorządu.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA