Express-Miejski.pl

#ZieloneZąbkowice. Park przy stadionie pięknieje

Trwają prace związane z rewitalizacją i przebudową części parku miejskiego w Ząbkowicach Śląskich fot.: Gmina Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Trwają prace związane z rewitalizacją i przebudową części parku miejskiego zlokalizowanej przy ul. Żeromskiego, w sąsiedztwie stadionu i krytego basenu. 

To kolejna część prac, po ukończonej rewitalizacji parku im. Sybiraków oraz trwającej parku za wiaduktem kolejowym, które mają na celu uporządkowanie i przywrócenie funkcjonalności ząbkowickim parkom. W tej części powstaną alejki, plac zabaw siłownia, nowe nasadzenia, pojawią się ławki i inna mała infrastruktura.
 
W parku przy stadionie zrealizowane zostaną m.in.: alejki spacerowe z naturalnej, wodoprzepuszczalnej nawierzchni (nie z kostki), mała infrastruktura (ławki, kosze itd.), uporządkowanie zieleni i nowe nasadzenia, miejsce edukacji dla dzieci i młodzieży z zakresu otaczającej przyrody i uprawy roślin, altana parkowo-edukacyjna, w której będą mogł być prowadzone zajęcia szkolne, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, park linowy, zegar słoneczny.
 
Przebudowa parku jest realizowana w ramach zadania pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego – rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie miasta Ząbkowice Śląskie”, z Programu „Europejski Fundusz Rolny na  rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

em24.pl / Gmina Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA