Express-Miejski.pl

W Stolcu i Sieroszowie pożegnali długoletniego proboszcza. Znamy nazwisko nowego duszpasterza [foto]

Pożegnanie księdza Daniela Słowika. Duszpasterz odchodzi do innej parafii fot.: Łukasz Miśków

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minioną niedzielę ksiądz Daniel Słowik z parafii Michała Archanioła w Sieroszowie z siedzibą w Stolcu odprawił swoją ostatnią mszę w roli proboszcza parafii. 

Od dziś duszpasterz posługuje już w Kudowie-Zdroju. Podczas pożegnalnej mszy nie obyło się bez podziękowań i upominków składanych na ręce księdza od burmistrza Marcina Orzeszka, rady sołeckiej, strażaków, młodzieży i parafian. Ksiądz Daniel Słowik spędził na plebanii w Stolcu 20 lat i jak mówią mieszkańcy, dał się poznać jako dobry gospodarz i człowiek pełen inicjatyw. W Kudowie-Zdroju zastąpił odchodzącego na emeryturę długoletniego proboszcza ks. Kazimierza Marchaja, który przed dwoma laty obchodził czterdziestolecie kapłaństwa. W kudowskim kościele służył od 2009 roku.

Czerwiec to okres, w którym biskupi wręczają dekrety i nominacje księżom swoich diecezji. W latach ubiegłych szereg zmian personalnych do jakich każdego roku dochodziło w parafiach był ogólnodostępny najpierw na stronie internetowej diecezji, a następnie w mediach. W tym roku postanowiono jednak odejść od tego standardu. Wynika to z decyzji nowego biskupa Marka Mendyka, który kilka miesięcy temu został mianowany nowym biskupem Diecezji Świdnickiej zastępując Ignacego Deca. Od teraz o zmianach w poszczególnych parafiach będzie można usłyszeć tylko w ogłoszeniach duszpasterskich, ale wyłącznie we wspólnotach, w których zmiany będą miały miejsce.

Następcą ks. Słowika na plebanii w Stolcu został ks. Sebastian Nawrocki. 45-latek święcenia kapłańskie przyjął w maju 2000 roku. Od tamtej pory służył kolejno jako wikariusz w parafii pw. św. Marcina w Jeleniej Górze, św. Józefa Oblubieńca w Wałrzychu, Chrystusa Króla w Dzierżoniowie, św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu. Od 26 czerwca 2010 roku do 26 czerwca 2015 roku był wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Złotym Stoku, a ostatnie pięć lat spędził w Różance koło Międzylesia, już jako proboszcz tejże parafii.

Jeśli chodzi o powiat ząbkowicki do zmiany doszło też chociażby w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim. Dotychczasowy wikariusz ksiądz Mariusz Maluszczak został przez biskupa Medyka skierowany na studia doktoranckie z teologii pastoralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. - Bardzo żałujemy, że odchodzi z naszej parafii, ale przyjmujemy to także, jako wielkie wyróżnienie zarówno dla księdza Mariusza osobiście, jak i dla naszej wspólnoty. Nowym wikariuszem będzie ksiądz neoprezbiter Daniel Kołodziejczyk. Obydwu kapłanów polecamy opiece naszych Patronów - Maryi Wniebowziętej i św. Jakuba Starszego - mówił podczas ogłoszeń duszpasterskich ksiądz Wojciech Dąbrowski, proboszcz kamienieckiej parafii. Ksiądz Mariusz Maluszczak w Kamieńcu Ząbkowickim posługiwał trzy lata.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Stolcu i Sieroszowie pożegnali długoletniego proboszcza. Znamy nazwisko nowego duszpasterza [foto]

  2020-07-01 15:29:56

  gość: ~Gość

  Szkoda Ks. Daniel był super.

 • 2020-07-01 15:41:45

  gość: ~Amon

  @~Gość
  Nie "posługuje", tylko CZYNI POSŁUGĘ.
  Każdy ksiądz jest super i fajny, a każdy kolejny lepszy od poprzedniego.

 • 2020-07-01 16:03:51

  gość: ~Ktoś

  @~Amon
  Obyś się gościu nie mylił , ale chyba nie będzie lepszy.

 • 2020-07-01 18:42:11

  gość: ~parafia

  @~Amon

  Ksiądz Daniel zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Szkoda tej zmiany :(

 • 2020-07-03 06:09:15

  gość: ~Ktoś

  @~Gość
  KS.Daniel był bardzo dobrym i fajnym księdzem smutno że odchodzi.

 • 2020-07-03 13:24:24

  gość: ~Kasjerka

  ostatnio dodany post

  Co się martwicie, też was będzie golił. Owieczki muszą być strzyżone, bo zarosną forsą.

REKLAMA