Express-Miejski.pl

Słoneczny Park Wodny w Ząbkowicach Śląskich od jutra otwarty – najpierw basen sportowy i rekreacyjny

W sobotę, 6 czerwca od godziny 6 dla klientów udostępniony będzie basen sportowy oraz rekreacyjny fot.: em24.pl

Po niemal trzech miesiącach przerwy spowodowanej wprowadzonym stanem epidemii i ograniczeniami, Słoneczny Park Wodny zostanie ponownie otwarty. 

W sobotę, 6 czerwca od godziny 6 dla klientów udostępniony będzie basen sportowy oraz rekreacyjny. Ze względów bezpieczeństwa otwarcie jacuzzi, brodzika dla dzieci oraz rury zjazdowej planowane jest w kolejnych dniach.

Na basenie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego będą obowiązywały ograniczenia i nakazy, z których podstawowe to:

 • na terenie obiektu z wyjątkiem hali basenowej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa,

 • przed wejściem na teren obiektu należy zdezynfekować ręce,

 • każdy użytkownik zobowiązany jest do zachowania dystansu (rekomendowane 2 metry) w szatniach, basenie, pod prysznicami, przed toaletami oraz w kolejce do kas,

 • bezpośrednio przed kasa może znajdować się tylko jedna osoba,

 • po kąpieli należy ponownie zasłonić usta i nos w szatni,

 • użytkownik basenu powinien przestrzegać zasad higieny (dokładne umycie całego ciała pod natryskiem oraz przejście przez brodzik do spłukiwania stóp przed wejściem na basen),

 • z toru pływackiego maksymalnie mogą korzystać cztery osoby ,

 • w jacuzzi może przebywać jedna osoba lub kilka osób wspólnie zamieszkujących,

 • podczas kaszlu i kichania zakryć usta i nos łokciem lub chusteczką, którą należy wyrzucić do kosza oraz umyć dokładnie ręce,

 • obowiązuje zakaz korzystania z pływalni osobom z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.

Zarząd Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. informuje, że Słoneczny Park Wodny w Ząbkowicach Śląskich od 6 czerwca będzie czynny codziennie w godzinach od 6 do 22. Wszystkim klientom, którzy zakupili karnety zostały przedłużone terminy ważności o okres zamknięcia pływalni. Wszelkie komunikaty i informacje związane z udostępnianiem kolejnych niecek i urządzeń na pływalni będą systematycznie publikowane na stronie internetowej basenu [KLIK] oraz Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji sp. z.o.o [KLIK].

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Słoneczny Park Wodny w Ząbkowicach Śląskich od jutra otwarty – najpierw basen sportowy i rekreacyjny

  2020-06-06 15:00:10

  gość: ~POWODZENIA

  ostatnio dodany post

  Zastanawia mnie, jaki sens ma otwieranie Słonecznego Parku Wodnego w Ząbkowicach Śląskich w tym momencie? Nadal obowiązują ograniczenia i nakazy sanitarne. Ryzyko kolejnej fali zachorowań jest REALNE. Obowiązują przecież limity odwiedzających pływalnię. Czy policzył ktoś KOSZTY związane z otwarciem basenu? Może bezpieczniej i korzystniej byłoby jeszcze poczekać? Póki co, ja nie wybieram się jeszcze w takie miejsca.

REKLAMA