Express-Miejski.pl

Koronawirus w kilku domach zakonnych redemptorystów w Polsce. Oświadczenie

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Prezentujemy oświadczenie w sprawie przypadków zakażenia koronawirusem we wspólnotach zakonnych Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Na początku czerwca doszło do zakażenia koronawirusem w kilku domach zakonnych redemptorystów w Polsce. W sobotę, 30 maja w Tuchowie koło Tarnowa odbyły się święcenia kapłańskie, które przebiegły przy zachowaniu obowiązujących przepisów władz sanitarnych i kościelnych. Niestety, na uroczystości były obecne osoby zakażone wirusem, wtedy tego zupełnie nieświadome. Wykazały to dopiero badania wykonane kilka dni później. W konsekwencji doszło do kolejnych zakażeń.

Pierwsza osoba chora, zaraz po otrzymaniu swoich wyników, powiadomiła nas o tym we wtorek, 2 czerwca ok. godz. 20.00 – czyli trzy dni po święceniach – i natychmiast zostały wdrożone dostępne środki ostrożności we wspólnotach, gdzie były osoby z pojawiającymi się objawami. Następnego dnia rano zostały powiadomione władze sanitarno-epidemiologiczne i potencjalnie chorzy poddali się badaniom.

Do godzin południowych 4 czerwca 2020 r. zostały potwierdzone trzy przypadki zachorowań. Inni członkowie wspólnot zakonnych mający kontakt z zarażonymi zostali poddani testom na obecność koronawirusa lub obecnie to się dokonuje.

W oczekiwaniu na wyniki badań, stosownie do obowiązujących przepisów, kwarantanną objęte zostały domy zakonne redemptorystów w Bardzie (diec. świdnicka), Kościelisku (arch. krakowska), Tuchowie (diec. tarnowska) i Wrocławiu. Czasowo zamknięte dla wiernych zostały też kościoły znajdujące się przy wymienionych domach zakonnych.

Cały czas, dochowując staranności, obserwujemy sytuację w innych wspólnotach zakonnych, gdzie – podkreślamy – nie ma obecnie objawów infekcji.

Władze Prowincji Warszawskiej Redemptorystów i przełożeni poszczególnych domów zakonnych współpracują z właściwymi służbami sanitarno-epidemiologicznymi. Dalsze działania i okres kwarantanny w wymienionych domach są uzależnione od decyzji powyższych służb, które monitorują rozwój sytuacji.

Informacje o podjętych działaniach, ograniczeniach w sprawowaniu posługi duszpasterskiej i trwaniu kwarantanny są podawane na bieżąco na stronach internetowych poszczególnych domów zakonnych i parafii, jak również w mediach społecznościowych.

Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę w niełatwej dla nas sytuacji. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

o. Mariusz Mazurkiewicz, rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

Warszawa, 4 czerwca 2020 r.

redemptor.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Koronawirus w kilku domach zakonnych redemptorystów w Polsce. Oświadczenie

  2020-06-05 03:12:19

  gość: ~DuśPasterz

  Zdrowaś Maryjo,
  łaski pełna, Pan z Tobą,
  błogosławionaś Ty między niewiastami
  i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
  Święta Maryjo, Matko Boża,
  módl się za nami grzesznymi
  teraz i w godzinę śmierci naszej.

  Amen.
  _________

  Nie ma za co.

 • 2020-06-05 06:28:10

  gość: ~Swieta

  @~DuśPasterz
  Rodzynka tam wsadzic

 • 2020-06-05 09:38:48

  gość: ~Obywatel

  Słyszałem, że wirus nie stoi przed kościołami i w środku go nie ma podobno .

 • 2020-06-05 11:53:14

  gość: ~Pop

  Jest trwoga, nie ma Boga.

 • 2020-06-05 13:19:03

  gość: ~heretyk

  @~Pop
  Tak się zastanawiam , skoro wg. prominentnych hierarchów KK pandemia jest karą Boską za niegodziwości jakich ludzie się dopuszczają , to co takiego nabroili OO Redemptoryści a przy okazji Nasz Umiłowany Burmistrz , który oberwał rykoszetem ?

 • 2020-06-05 14:28:03

  gość: ~grzesznik

  To zachował ostrożność. Najeść się i napić za darmochę - to teraz pokuta. A czy oni zarazili się będąc w pracy? Wynagrodzenie będzie 100 procent? tak tylko pytam.

 • 2020-06-09 22:09:17

  gość: ~anonim

  ostatnio dodany post

  Szkoda że taka technologia kosmiczna można by powiedzieć a nadal nie potrafią ludzie leczyć z wielu chorób organizmów. Z maczugą na chorobę i uderza się w człowieka przy okazji.

REKLAMA